gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Tiran Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Tiran Arnavutluk ülkesinin başkentidir. Arnavutluk ülkesinin kültürel, siyasal, ekonomik faaliyetler gibi çeşitli alanlarda merkezi olan Tiran ülkenin kalbi konumundadır.

Tiran Nerededir?

Tiran kenti Balkanlarda Ülkenin doğusunda yer almaktadır. Ülkenin en büyük şehri olan Tiran aynı zamanda ülkenin en önemli turizm merkezidir.

Göz at ;

  1. Tiran Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Arnavutluk Gezilecek Yerler
  3. Arnavutluk Nerede?
  4. Arnavutluk’da Gezilecek 10 Yer
  5. Arnavutluk’un Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Arnavutluk Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Tiran kenti önemli tarihi kalıntıları ve turistik alanları ile ön plana çıkmaktadır. Kentte yer alan gezilecek yerler:

Tiran kentinin merkezinde yer alan İskender Bey heykeli, kentin simgelerinden biri olan Ulusal Tarih Müzesi, Osmanlı döneminde 18. yüzyılda inşa edilen Ethem Bey Cami, kentin simgesi olan 1822 yılında inşa edilen 35 metre yüksekliğe sahip olan Saat Kulesi ve kentin en önemli doğal güzelliğini oluşturan 1600 metre yüksekliğe sahip olan Dajti Dağıdır.

Karasal bir iklime sahip olan kenti ziyaret etmek için en ideal zaman Mayıs ve ekim ayları arasıdır. Tiran şehrinde uluslararası Havalimanı bulunmaktadır Türkiye’den Tiran kentine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here