Titlis Köprüsü
Titlis Köprüsü

Titlis Köprüsü Nerede, Nasıl Gidilir, Hangi şehir ve hangi ülkede bulunur sorularına cevap verip bu yapı hakkında size bilgi ve gözlemlerimi sunmak istiyorum. Umarım memnun kalırsınız.

İsviçre’nin Engelberg şehrinde yer alan Titlis Köprüsü veya diğer adıyla Titlis Cliff Walk, Deniz seviyesinden 3.041 metre yükseklikte yer alan Avrupa’nın en yüksek asma köprüsüdür. Bu köprü yerden ise yaklaşık 500 metre yüksekliktedir. Muazzam bir manzarası bulunur. Buraya gidip salana salan o muazzam manzara karşısında karşıya geçebilirsiniz. Burada muazzam fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Kesinlikle burası tek kelime ile harika ötesi bir yerdir.

Buraya gelipte memnun ayrılanı ne gördüm ne de duydum. Adrenalin bir tatil keyfi için sevdiklerinizle birlikte Mayıs-Nisan gibi buraya gelebilirsiniz. Yaklaşık 100 metre uzunluğunda bulunan bu köprüyü ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın. Burayı ziyaret etmek için yıl boyunca çok sayıda kişi ziyaret etmektedir.

Titlis Köprüsü Nerede, Nasıl Gidilir?

Titlis Köprüsü veya diğer adıyla Titlis Cliff Walk, İsviçre’nin Engelberg şehrinde bulunur. Buraya ulaşım sağlamak için ilk önce  Engelberg şehrine ulaşmanız gerekir. Daha sonra burada şahsi aracınızla, trenle veya teleferikle köprüye varabilirsiniz. Kötü hava koşuları dışında tüm yıl açıktır.

Göz at ;

 1. Bern Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. İsviçre’de Gezilecek 10 Yer
 3. İsviçre Nerede?
 4. İsviçre’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. İsviçre’deki bu köye taşınana 70 bin dolar verilecek
 7. Jet d’eau
 8. St. Ursen Cathedral
 9. Chillon Şatosu
 10. Şapel Köprüsü
 11. Titlis Köprüsü
 12. Basel Manastırı
 13. Santa Maria Degli Angioli Kilisesi
 14. Lucerne Aslan Heykeli
 15. Abbey Kütüphanesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz