Trabzon Nerede
Trabzon Nerede

Trabzon Nerede? ve Trabzon Hangi Bölgede? Türkiye’de hemen herkesin kendi adıyla özdeşleştiği için bildiği Trabzon spor ve haliyle Trabzon kenti, Karadeniz bölgesinde bulunmaktadır. Doğu Karadeniz tarafında bulunan kent, bölgesinin en büyük şehirlerinden birisi ve aynı zamanda bir Büyük şehir belediyesidir.

Trabzon Hangi Bölgede

Trabzon kenti yazı içinde bahsettiğimiz gibi Karadeniz bölgesinin en büyük be gelişmiş şehirlerinden birisidir. Özellikle sahip olduğu muhteşem Uzungöl sayesinde her yıl çok sayıda yabancı turisti kente çekmektedir.

Göz at ;

 1. Trabzon Gezilecek Yerler
 2. Trabzon’da Gezilecek 10 Yer
 3. Trabzon Gece Hayatı
 4. Trabzon Otelleri ve Trabzon Otel Fiyatları
 5. Trabzon Ayasofya Müzesi
 6. Trabzon Hangi Bölgede,Nereye Bağlı ve Nüfusu
 7. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 8. Sera Gölü Nerede, Nasıl Gidilir
 9. Trabzon’dan Ayder Yaylası’na Nasıl Gidilir?
 10. Trabzon’dan Uzungöl’e Nasıl Gidilir?
 11. Trabzon’dan Batum’a Nasıl Gidilir, Ulaşım
 12. Trabzon’a Nasıl Gidilir, Şehir İçi Ulaşım
 13. Trabzon Nerede?
 14. Uzungöl Nerede, Nasıl Gidilir
 15. Uzungöl Otelleri ve Uzungöl Otel Fiyatları

Tabi gelen bu turistlerin çoğunluğunun Arap turistler olduğunu belirtmeliyiz. Uzungöl gibi pek çok gezilecek yer vardır kentte. Bunlardan bazıları Trabzon Ayasofya Müzesi, Trabzon Müzesi, Trabzon Atatürk Köşkü, Trabzon Kalesi, Orta Mahalle Camidir. Daha fazla gezilecek yer hakkında bilgi almak içinse lütfen Trabzon Gezilecek Yerler yazımızı okuyunuz.

Trabzon Komşu İlleri

Trabzon ilimize komşu olan başlıca iller ise Rize, Erzurum, Giresun, Bayburt ve Gümüşhane illeridir. Karadeniz sahil yolu zerinde bulunan Rize ve Giresun’a Trabzon’dan gidiş geliş çok kolaydır. Ancak Gümüşhane ve Erzurum için özellikle Kış aylarında gidiş geliş bazen sarkabilmektedir. Son olarak kentte bir hava limanı olduğunu bilmelisiniz. Uçakla da bu kente gidip gelebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz