Türkiye'nin En Maliyetsiz 10 Gezgini

Türkiye’de özellikle son yıllarda Türk Lirasının Dolar, Euro ve Sterlin gibi önemli para birimleri karşısında değer kaybetmesine rağmen gezilerine devam eden ve kullanıcılarına nasıl gezilir, en ucuz ve pratik yöntemler nelerdir gibi konularda yardımcı olan gezginlerimiz çok şükür hala var.

Fakar bunlar arasında öyle gezginlerimiz var ki, ucuz seyahatin kitabını yazsalar yeridir. Kimisi gittiği hiç bir şehirde kalacak yer parası vermez, kimisi neredeyse 2 günde bir yemek yiyecek kadar maliyetsizdir.

Bizde Gezilecekyerler.com sitesi olarak bu gezginlerimizi düzenli olarak sosyal medya sitelerinde ve kendi kişisel hesaplarında takip etmekteyiz.

Sizler için çok değerli gezginlerimiz arasında en maliyetsiz 10 gezgini belirledik.

10. Deniz Dağaşan (Gezgin Denizkızı)

Nam-ı diğer Gezginlerin Deniz Ablası. 62 yaşında olmasına rağmen gezmelerine son vermeyen çok değerli gezginlerimizden birisidir. Maliyetsiz geziler için yoğun çaba sarf eder. Çünkü hala gezecek çok fazla yer vardır.

9. Cüneyt Durhan (Gezginin Ayak İzleri)

Trakya’nın has adamı. 🙂 Göbeğine rağmen ucuzu sevsede bunu yeterince başaramaz. Listemizde 9 numarada yer bulması bundandır.

8. Özlem (Gezgin Martı)

Gezginler arasında açık ara en fazla okuyan gezginimiz olduğunu düşünüyoruz. Fakat memur olması bütçesini zorladığından, maliyetsiz geziler için planlarını her daim geliştiren ve alternatif çözümler üreten bir gezginimizdir.

7. Muhammed Durukan (Özgür Ruh)

Özellikle kamçılık konusunda hayli deneyimli olan Muhammed, maliyeti düşürmek adına pek çok yeri otostopla gezmektedir. Gerçi öğrenci olmasından ötürü ucuz seyahate yönelmesi normal ama kendisi zaten aşırı ihtiyaçları olan biri değildir.

6. Emre Durmuş (Yol Günlükleri)

Emre genç yaşına rağmen pek çok ülkeyi minumum maliyetlerle gezen gezginlerimizden birisidir. Son olarak gittiği Güney Amerika’da, katıldığı ve neredeyse hiç para harcamadan bitirdiği gezisini takipçileri büyük bir şaşkınlıkla takip etmişlerdir. Kendisi, gezilerini aynı zamanda Youtube hesabınada yüklemektedir.

5. Gülçin Söğüt (Tatlı Gezgin)

Gülçin şimdilerde Afrika’yı motosikletiyle karış karış gezmekte ve her zaman gece uyumak için kullandığı çadırın ve çevresinin resimlerini takipçileriyle paylaşan kadın gezginimizdir. Kalma, yeme içme gibi maliyetleri yok denecek kadar azdır.

4. Sevil Mert (Çok Okuyan Çok Gezen)

Sevil yoğun iş temposuna rağmen sürekli gezen ve gittiği her farklı şehirde harcadığı paraları tek tek not eden ve dönüşte okuyucularına aktaran gezgin kadınlarımızdan birisidir. Sevil içtiği suya verdiği parayı bile not edip okuyucularına aktarır.

3. Deniz Pehlivan (Bir Hayalin Peşinde)

Deniz durmaksızın gezen ve her gittiği şehir hakkında en ufak ayrıntılarına kadar bilgi veren bir gezginimizdir. Web sitesinde mutlaka hangi şehirde ne kadar az harcadım yazılarına rastlarsınız.

2. Hale Sargın (İşim Gücüm Gezmek)

Bisikletiyle 3 yıldır Güney Amerika’da geziyor. Gerçi bu aralar mola amaçlı Türkiye’de. Kendiside hayli ekonomik bir gezgindir. Minumum yeme içme, ihtiyaçları ölçüsünde harcamanın idolüdür.

1. Gökhan Hepşen (Yoldaki.com)

Sanırız Gökhan kadar ekonomik bir gezgin henüz yok. Bize göre adeta yemez, içmez, … bile sadece gezer. 🙂 Couchsurfing’in nimetlerini imkanları ölçüsünde sonuna kadar kullanır. Maliyet konusuna yazılarında değinir. Ucuz seyahatin kitabını çıkarırsa şaşırmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here