Ürgüp Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Nevşehir ili, Ürgüp ilçe merkezinde bulunan Ürgüp Müzesi hakkında edindiğimiz izlenimleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ürgüp ilçe merkezinde bulunan müze gezilip görülmeye değer tarihi bir yerdir. Burada müzecilik çalışmaları 1965 yıllında başladı. Daha sonra müzenin bulunduğu bina Ürgüp Belediyesine tesis edilmiştir. Burada 1968 yıllında müze inşaatına başlandı. 1971 yıllında hizmete açıldı. Müze binası giriş ve bodrum kattan oluşmaktadır. Burada; Ürgüp ilçesi ve çevresinde elde edilen Eski Tunç Çağı, Hitit, Frig, Pers, Helenistik, Roma ve Bizans Dönemine ait tarihi eserler sergilenmektedir. Ayrıca Ürgüp kültürünü yansıtan Etnografik eserlerde sergilenmektedir. Kısaca Ürgüp tarihini yakından görmek istiyorsanız burayı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Ürgüp Müzesi Nerede?

Ürgüp Müzesi, Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı İmran Mahallesi, Kayseri Caddesi üzerinde ulaşılabilir.

Ürgüp Müzesi Nasıl Gidilir?

Ürgüp Müzesi’ne ulaşım oldukça kolaydır. Buraya toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak isterseniz Nevşehir terminalinden kalkan şehiriçi araçlarıyla ulaşım mümkündür. Şahsi aracınızla ulaşmayı düşünüyorsanız; Aksaray yönünden müzeye gidecek olanlar, Fevzi Çakmak Caddesi – Aksaray Caddesi, Atatürk Bulvarı – Kayseri Caddesi güzergahını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ürgüp üzerinde gelecekseniz; Şehir merkezine girişte bulunan büyük kavşaktan Kayseri Caddesi yoluna sapmalısınız.

Ürgüp Müzesi Ziyaret Saatleri

Ürgüp Müzesi haftanın her günü ziyarete açıktır. Yaz döneminde: 09:00-19:00, Kış döneminde ise 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Ürgüp Müzesi Giriş Ücreti

Ürgüp Müzesi girişi ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here