Uzundere Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Doğu Karadeniz Bölgesinin Ordu İli, Aybastı ilçe sınırında bulunan Uzundere Şelalesi, Bölgenin renkli ve harika bir doğal güzelliğidir.

Uzundere Şelalesi

Ordu ilimizde bulunan Uzundere Şelalesi, 105 metre uzunluğu ile görenleri hayrete düşürmektedir. Hatta kademeleriyle birlikte 120 m yükseklikte olduğunu söyleyenler var. Bu haliyle bazı uzmanlara Türkiye’nin en yüksek şelalesidir.

Fakat şunu size kesinlikle söyleyebilirim. Türkiye’nin en yüksek şelalesi olmasa dahi en yüksek şalelerinden biridir.  üst tarafında 1 şelale, alt tarafında 6 şelale olmak üzere 7 şelale bulunur.

Bu doğal harikasını görmek için her yıl buraya çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Burası piknik yapmak, yüzmek ve kamp yapmak için uygundur. Burada bol bol doğa fotoğrafı çekebilirsiniz.

Uzundere Şelalesi Nerede?

Uzundere Şelalesi, Ordu’nun Aybastı ilçesine bağlı Uzundere Köyü’nde bulunur. İlçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıktadır.

Uzundere Şelalesi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için özel aracınızla gitmeniz gerekir. Yollar bir kısmı güzel olup rahatlıkla ulaşım yapabilirsiniz.

Fakat Aybastı ilçesinden çıkıp Uzundere Köyüne doğru yol alırken yollar biraz sıkıntılı olmaktadır. Fakat o son yıllarda yolların yapım çalışmaları devam etmektedir. Buraya tabelaları takip edip şelaleye ulaşabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Aybastı Gezilecek Yerler
 2. Aybastı Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Karaoluk – Çiseli Şelalesi
 4. Uzundere Şelalesi
 5. Ordu Gezilecek Yerler
 6. Ordu Gece Hayatı
 7. Ordu’da Gezilecek 10 Yer
 8. Ordu Hangi Bölgede, Nereye Bağlı ve Nüfusu
 9. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 10. Ordu Otelleri ve Ordu Otel Fiyatları
 11. Ordu Nerede?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here