Van İnköy Nerede, Nasıl Gidilir, Kamp Alanı
Van İnköy Nerede, Nasıl Gidilir, Kamp Alanı

Van ili, Gevaş ilçe sınırında yer alan  İnköy, muazzam doğal güzellikleriyle Doğu Anadolu’nun en güzel turistik köylerinden biridir.

Van İnköy Nerede

Van Gölü kıyısında kurulan bu köy, bakir doğası ve tarihi dokusuyla mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerleşim yeridir. Yıl boyunca buraya çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Özellikle yaz sezonunda bölge halkı piknik için buraya akın etmektedir. Havası, suyu, doğası ve insanları tek kelime ile mükemmeldir.

Bunları da Mutlaka Oku ;

  1. Van’ın En Güzel 10 Köyü
  2. Sadece Van’da Yaşayanların Anlayacağı 10 Ortak His
  3. Van’a Gitmeniz İçin 10 Sebep
  4. Van’da Gezilecek 10 Yer
  5. Van’da birbirinden ilginç Manzaralar
  6. Van Gezilecek Yerler
  7. Van’da Teknolojiden Uzak, Doğayla İç İçe 20 Fotoğraf
  8. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Güzelliğini Yaşatan, Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yer

Akdeniz veya Ege köylerini aratmayacak kadar güzel ve özel bir köydür. Burası her mevsimde farklı bir renk çümbüşüne sahne olmaktadır. İlkbahar mevsiminde başlayan yeşilliğini sonbahara kadar muhafaza etmektedir. Yaz aylarında ise size Akdeniz köylerini aratmayacaktır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip muazzam bir gün yaşayabilirsiniz.

Ayrıca buraya sevdiklerinizle birlikte gelip bu alanda kamp kurabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir alanda sevdiklerinizle birlikte güzide bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca burası muazzam fotoğraf kareleri yakalamak için oldukça doğru bir adrestir. Güzel bir gezi için her şey mevcut.

Van İnköy Nasıl Gidilir?

İnköy, Van’ın Gevaş ilçesine bağlı bir köydür. Van Merkezine 88 km, Gevaş ilçe merkezine ise 48 km uzaklıkta bulunur. Buraya şahsi aracınızla Van merkezden Edremit yolu üzerinde sahil yolunu takip edip buraya ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here