Van Kedisi Evi Nasıl Gidilir

Van yolculuğunuz da Van’ın simgesi olan Van kedilerini görmeden gitmemelisiniz. Her yaşta birbirinden güzel ve sevimli Van kedilerini Van merkezde bulunan kedi evinde görmeniz mümkün.

Van Kedisi Evi Nerededir?

Van’a özgü olan Van kedisinin azalan neslini korumak, ıslah için bilimsel çalışmalar yapmak, kedilerin genetik ve sağlık sorunlarını çözmek ve Van kedilerinin dünya çapında tanınmasını sağlayıp bölgenin sosyal ve ekonomik değerlerine katkıda bulunmak amacıyla Van Kedisi Araştırma Merkezi kurulmuştur. Kampüsün içine kurulan bu kedi evi aynı zamanda göle olan yakınlığı sebebi ile farklı bir güzelliğe sahiptir.

Van Kedisi Evi Nasıl Gidilir
Van Kedisi Evi Nasıl Gidilir

Van Kedisi sadece Van ikliminde yaşayan bir kedi türüdür. Van kedisinin en önemli özelliği beyaz tüylere ve iki farklı göz rengine sahip olmasıdır. Van kedilerin bir gözünün rengi turkuaz mavisi diğer gözünün rengi de kehribardır.

Beyaz ipeksi tüylere ve kabarık kuyruğa sahip bu kedilerin tüyleri kışın çoğalıp yazın ise azalır. Temizlik konusunda diğer kedilere göre daha dikkatli olan ve bakımı kolay olan Van Kedisi; kedi maması dışında kavun, karpuz gibi meyveleri de yerler. Suyu ve yüzmeyi çok seven bu kedilerin avcılık içgüdüleri de gelişmiştir.

Sürekli hareketli olan ve oynamayı çok seven kediler kendilerini sevme imkânı vererek size keyifli zamanlar yaşatacaktır. Sahiplerine sadık ve zeki olan bu kedilerin dişi olanları daha uyumludur. Van ziyaretiniz de keyifli vakitler geçireceğiniz Van kedisi evine uğramanızı tavsiye ederim.

Van Kedisi Evi
Van Kedisi Evi
Van Kedisi Evi Nerede
Van Kedisi Evi Nerede

1 YORUM

  1. Konu başlığı altında Van kedisi evi nasıl gidilir diye bir alt başlık var maşallah yolu bir güzel tarif etmişsiniz dilinize sağlık diyim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here