Venedik Nasıl Gidilir?
Venedik Nasıl Gidilir?

Venedik kenti sadece İtalya’nın değil Dünyanında en önemli kentlerinden birisi olduğu gibi özellikle turizm potansiyeli açısından oldukça popülerdir.

Şimdiye kadar pek çok konu ve kitapta yer alan Venedik, dar sokakları, pahalı gondolları, ucuz tekneleri ve ve Dünyanın en eski liman şehirlerinden birisi olarak hayli ünlüdür. Müzeleri, sanat galerileri ve bilinen tarihi vardır.

Venedik kentine gidebilmek için çok sayıda yöntem vardır. İtalya’nın her hangi bir bölgesinden kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi yine herhangi bir İtalya şehrinden trenlerle gidebilirsiniz. Şayet paranız yeterli değilse Venedik’e giden trenlerden 2. ya da 3. sınıf bilet alırsanız gayet ucuza gidebilirsiniz. Ancak gitmeden önce mutlaka kalacağınız yerde rezervasyon yaptırın çünkü genelde otelleri dolu oluyor.

Şehre geldiğiniz zaman pek çok küçük adanın birleşiminden oluştuğunu göreceksiniz. Adalar birbirlerine teknelerle bağlıdır. Gondollarla da gidebilirsiniz ancak pahalı olduklarını söylemeliyiz. Bundan dolayı daha uygun fiyatlara teknelerle gidebilirsiniz. Özellikle Lido adasını mutlaka görmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz