Virginia Başkenti Richmond Nerede, Nereye Bağlı
Virginia Başkenti Richmond Nerede, Nereye Bağlı

Virginia eyaletinin başkenti, 1737 yılında William Byrd II olarak da bilinen ” Richmond’un Babası ” tarafından kurulan Richmond’dur. Richmond, Virginia eyaletinin başkenti olan üçüncü şehirdir; öncesinde Jamestown ve Williamsburg vardı. Virginia’daki diğer birçok şehir gibi Richmond da özgür bir şehirdir, yani bir ilçede olmasına rağmen siyasi olarak bir ilçenin parçası değildir. Richmond, 1871’de özgür şehir statüsünü aldı; 1780’de Virginia’nın başkenti oldu. Deniz seviyesinden 167 metre yükseklikte bulunan şehrin tahmini nüfusu 233.170’dir ve 62,5 mil karelik bir alanı kaplamaktadır.

Virginia Başkenti Richmond Nerede, Nereye Bağlı
Virginia Başkenti Richmond Nerede, Nereye Bağlı

Richmond Tarihi

Nisan 1607’de, ilk ingilizce konuşanlar, Kaptan Christopher Newport liderliğindeki kaşifler olan Virginia’daki Jamestown’a yerleştiler ve daha sonra James Nehri bugünkü Richmond’da yeni bir yerleşime. 1737’de William Byrd II, Binbaşı William Mayo’dan kasaba ızgarasını tasarlamasını istedi ve kasabaya Richmond kasabasının adını verdi. Bunun nedeni, James Nehri manzarasının Birleşik Krallık’taki Richmond Tepesi’ndeki Thames Nehri manzarasına benzemesiydi. Byrd gençliğinde İngiltere’de zaman geçirmişti. Kaydedilen yerleşim daha sonra 1742’de bir kasaba olarak birleştirildi.

Demografi

Richmond’daki nüfus ağırlıklı olarak Afrikalı Amerikalıdır ve nüfusun yaklaşık% 44’ünü temsil eder, beyazlar nüfusun% 44’ünü oluştururken, karışık kökenli olanlar% 3,46’yı ve Asyalılar nüfusun% 2,25’ini oluşturur. Richmond’daki nüfus nispeten gençtir, ortanca yaşı yaklaşık 33’tür ve bölgedeki erkeklerin% 55’i ve kadınların% 49’u hiç evlenmemiştir.

Yemekler

Irk çeşitliliği Richmond’daki mutfağa yansır. Yemek, Afro-Amerikan, Asya ve Güney Amerika yemeklerinin bir karışımıdır. Richmond ve Virginia’nın diğer bölgeleri, Virgin jambonu adı verilen Smithfield jambonu da dahil olmak üzere kendi geleneklerine sahiptir. Eyalet yasalarından korunmaya sahip eşsiz bir ülke jambonudur. Barbekü Richmond ve Virginia zamanı, Kuzey Carolina’nın barbeküsü ile aynıdır. Barbekü esas olarak domuz eti ve sirke bazlı bir sostan oluşur. Kahverengi şekerli tereyağında pişirilen ve vanilyalı dondurma ile servis edilen ünlü mermer kek, shoofly kek, pişmiş şeftali var. Richmond, 2016 yılında National Geographic Gezgini tarafından yemek için seyahat edilecek yerlerden biri seçildi. Şehirde, yemek pişirme, Piliç Fil, Ateş Gus ve diğerleri gibi sıradan fast foodlardan alışılmış fast foodlara kadar ısırılacak çok sayıda yer var. Sub Rosa, Mama Zu ve Edo Squid’de İtalyan spesiyaliteleri servis edilmektedir. Sub Rosa’da ayrıca Fransız hamur işleri servis edilmektedir.

Ekonomi

Metro Richmond’daki nüfus 1.272.600’dür ve başlıca endüstriler teknoloji, biyo-bilimler ve finansal hizmetleri içerir. Medyan aile geliri 62.898 dolar, brüt GSYİH 77.8 milyar dolar ve işsizlik oranı% 3.9’dur. Forbes’a göre Richmond, işletmeler ve kariyerler için en iyi 49. sırada yer aldı. Richmond’un ekonomisi, şehir merkezindeki bankalar ve hukuk firmaları da dahil olmak üzere hükümet, finans ve mevzuattan kaynaklanmaktadır. Richmond, tekneler için Büyük Dönüm Havzası’na, dünyadaki tek üçlü demiryolu geçişine ve iki başkentin kavşağına ev sahipliği yapmaktadır. Richmond, tütün işleme şirketi Philip Morris’e sahip olmaktan gurur duyan güçlü bir üretim merkezidir. Bölgeye Richmond’un ekonomisini artıran bir yarı iletken şirketi akışı da oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here