gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Washington Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir. Washington Amerika Birleşik Devletlerinin başkentidir. Washington kenti Amerika Birleşik Devletlerinin Pasifik Kuzeybatı bölgesinde, Oregon’un kuzeyinde, Kanada eyaletinin güneyinde yer almaktadır.

Washington Nerede?

Washington yaklaşık 177 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Dünyanın en güçlü ülkelerinden birinin başkenti olan Washington dünyanın en ünlü ve en büyük markaların, en ünlü restoranların, dev tiyatroların, stadyumların, Galeri merkezlerinin bulunduğu önemli bir şehirdir.

Göz at ;

  1. Amerika’da Gezilecek 25 Yer
  2. Amerika Birleşik Devletleri Gezilecek Yerler
  3. Amerika’da Garip ve Ürpertici Seks Tarikatları
  4. Amerika Birleşik Devletleri Nerede?
  5. Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Washington Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  7. ABD Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  8. 100 yıllık küvet içinde çöl manzarası keyfi / Amerika

Beyaz Saray’ın da içinde bulunduğu Washington şehri askeri ve idari açıdan önemli bir şehirdir. Önemli ve büyük bir şehir olan Washington da gezilip görülmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır.

Kentte gezilecek başlıca yerler Washington Ulusal Katedrali, Beyaz Saray ve Pentagon gibi tarihi yerlerdir. Büyük bir alana sahip olan Washington şehrinde okyanus iklimi ve karasal iklim görülmektedir.

Şehri ziyaret etmek için en uygun dönem Ekim, Kasım ile Mart ve Nisan ayları arasıdır. Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan Washington şehrinde 3 adet büyük uluslararası Hava limanı bulunmaktadır. Washington şehrine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz