Yedi Değirmenler Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?
Yedi Değirmenler Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Yedi Değirmenler Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?– Giresun ili, Espiye ilçe sınırında yer alan Yedi Değirmenler Tabiat Parkı, 103 hektarlık alanda kültürel yapılarıyla misafirlerine nostalji ve doğanın güzelliklerini sunan harika bir yerdir.

Yedi Değirmenler Tabiat Parkı içinde halla köylülerin kullandığı 200-300 yıllık değirmenler bulunur. Bu değirmenler, şelale ve akarsu üzerinde kuruludur. Bu park, ismini burada yer alan değirmenlerden alır. Değirmenler dışında parkın içinde ve çevresinde 5 şelale, akarsu, asırlık armut ağaçları, obruk ve mağaralar bulunur.

Burada yer alan kemer köprüler, yeşillikle bütünleşmiş durumdadır. Park bünyesinde 97 bitki ve 154 omurgalı hayvan türü bulunur. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Huzurlu bir gezi keyfi için mutlaka bu parkı ziyaret edin. Bu park, oldukça renkli ve popüler bir yerdir. Özellikle fotoğraf tutkunları, maceraperestler ve doğa severler buraya yıl boyunca akın eder.

Yedi Değirmenler Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Yedi Değirmenler Tabiat Parkı, Giresun’un Espiye ilçesine bağlı Akkaya Köyü’nde bulunur. Buraya ulaşım sağlamak için şahsi aracınızla Giresun-Keşap-Espiye-Yedideğirmenler Tabiat Parkı yolunu kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here