Yığılca

Yığılca Düzce iline bağlı bir ilçedir. Yığılca ilçesi Düzce il merkezine 33 km uzaklıkta yer almaktadır. Yığılca ilçesine ulaşım gayet kolaydır. Yeşil bir tabiata sahip Yığılca ilçesinde çok sayıda turistlik yer bulunmaktadır. Yığılca ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Yığılca Gezilecek Yerler

Hasanlar Barajı: Yığılca ilçe merkezine 16 km uzaklıkta yer alan Hasanlar Barajı ilçeye doğal bir güzellik katmaktadır. Hasanalar Barajı Melen Çayı üzerinde 1965-1972 yılları arasında yapılmıştır. Yeşillikler içinde yer alan Hasanlar Barajı büyüleyici bir güzellik oluşturmaktadır.

Barajın yeşil çevresinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Hasanlar Barajında her yıl geleneksel olarak kano ve yelken yarışları gibi su sporları yapılmaktadır. Ayrıca barajda olta balıkçılığı da yapılmaktadır.

Göz at ;

  1. Yığılca Gezilecek Yerler
  2. Yığılca Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Düzce Gezilecek Yerler
  4. Düzce Gece Hayatı
  5. Düzce’de Gezilecek 10 Yer
  6. Düzce Otelleri ve Düzce Otel Fiyatları
  7. Düzce Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  8. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  9. Düzce Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Sarıkaya Mağarası: Yığılca ilçe merkezine 5 km uzaklıkta yer alan Sarıkaya Köyünün 1.5 km kuzeydoğusunda bulunmaktadır. 1. Dereceden doğal sit alanı ilan edilip koruma altına alınan Sarıkaya Mağarası Batı Karadeniz Bölgesinin en büyük mağarasıdır.

Doğal bir güzelliğe sahip olan Sarıkaya Mağarası görülmesi gereken yerlerdendir.

Saklıkent Şelalesi: Yığılca ilçe merkezine 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Kayalar arasında dökülen şelale ihtişamlı bir güzellik oluşturmaktadır. Yeşil bir alan içinde bulunan şelalenin çevresi trekking ve foto safari yapmak için uygundur.

Ayrıca Saklıkent Şelalesinin çevresi mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Şelalenin serin sularına karşı oturup bu güzel manzara eşliğinde keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Yoğunpelit Şelalesi: Yığılca ilçe merkezine 20 km uzaklıkta Yoğunpelit Köyünde yer almaktadır. Taşlar arasında yüksekten dökülen şelale döküldüğü yerde bir gölet oluşturmaktadır. Büyüleyici bir güzelliğe sahip Yoğunpelit Şelalesinin çevresi piknik alanı olarak kullanılmaktadır.

Yığılca Hangi Şehirde
Yığılca Nerede Nasıl Gidilir
Yığılca

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz