Rıdvan Durmaz
Rıdvan Durmaz

BÜYÜYÜNCE ÇOK GEZECEĞİM

İlk yurtdışı deneyimi 19 yaşında Üniversite eğitimi için Kıbrıs’a gitmemle başladı.Son yıl okul uzayınca (bitirme projesi, bitmek bilmedi.)bir barda çalışmaya başladım. Farklı kişilerle tanışıyor, ilginç hayat hikayeleri dinliyordum.

İngilizce dilini canlı tutmaya çalışıyor,mesleğe başlamadan pratik için gidilecek yer bakıyordum.

Yirmibirincirota
Yirmibirincirota

Kanada soğuk,İngiltere pahalı derken kendimi 2015 yılının yazında Malta’da buldum. Burada farklı yaşlardan sadece gezerek hayatlarını sürdüren insanlar gördüm.3 aylık dil eğitimi sırasında sırt çantasıyla 10 günlük geziye çıktım.Polonya’da ilk Couchsurfing deneyimi çok şaşırtmıştı.ilk gün evinde kaldığım kız sıcak çikolata ile karşıladı. Akşam arkadaşlarıyla etrafı gezdirdi. Sabah da anahtarı bırakıp, işe gitti.23 yaşında hatun kendine göre düzenini kurmuş, söylediğine göre ortalamanın üzerinde kazanıyor ara ara gezmeye çıkıyor.Ya ne güzel hayat demiştim içimden.

Gezgin Rıdvan Durmaz
Gezgin Rıdvan Durmaz

Malta sonrası Türkiye’ye döndüm. İstanbul’da mimarlık yapmaya başladım.Başlarda çok iyiydi ama 1 yılın sonunda şehrin kaosu,trafik,monotonluk sıkmaya başladı.Ara ara çantamı alıp düşük bütçelerle çıkıyordum gezmeye.Dışarıda daha güzel bir hayatın olduğunun farkındaydım.Bu böyle olmayacak 3-4 ay çalış 1-2 ay gez yetmemeye başladı.Kalmadığım evin kirasını verdiğimi fark ettim.En önemlisi mutlu olmadığımı fark ettim.

Rıdvan Durmaz
Rıdvan Durmaz

21 Eylül’de tam zamanlı dünya turuna Güneydoğu Asya ile başladım. Tayland, Laos derken şu an Kamboçya’da İngilizce öğretmenliği yapıyorum.Bir yandan İspanyolca öğreniyorum. Koronayı atlatırsak gelecek yıl için Güney Amerika planım var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz