gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Amsterdam Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence hayatı denilince akla ilk olarak  Dam Meydanı ve dillere dolanan Kırmızı fenerli sokak gelir burada çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence son hızı ile sabaha kadar devam eder.

Göz at ;

 1. Amsterdam Gezilecek Yerler
 2. Amsterdam Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 3. Amsterdam Gece Hayatı
 4. Amsterdam Otelleri ve Amsterdam Otel Fiyatları
 5. Hollanda’da Gezilecek 10 Yer
 6. Hollanda Nerede?
 7. Hollanda’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
 8. Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 9. Paris’ten Amsterdam’a Trenle Basit Gezi Planı

Bilindiği üzere Amsterdam şehri Hollanda’nın başkentidir. Ülkenin batısında ve Kuzey Hollanda eyaletinde bulunur. Amsterdam denilince akla birçok şey gelir. Fakat bunlardan en popüler olanları Lale, Peynir, Yasal Genel evi ve Güzel kanalları gelir. Birde parlak ve hareketli gece hayatı gelir. Biz gece hayatını üç farklı bölgede birlikte inceleyelim. Daha sonra bölgelerde bulunan gece mekanlarına birlikte bakalım.

1. Leidseplein Bölgesi

Bu bölge şehrin turistik gece hayatın en parlak yaşandığı bir yerdir. Bu bölgeyi kesinlikle seveceksiniz. Bu bölgede çok sayıda gece mekanı bulunur. Cafeden tutun Bar’a kadar oradan birçok gece kulübü bulunur. Bu bölgede bulunan mekkanlarda güzel bir gece yaşayabilirsiniz.

2. Rembrandtplein Bölgesi

Bu bölgede yine çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanda turistlerin akın ettiği bir yerdir. Buraya gelip güzel bir mekanda harika bir gece hayatı yaşayabilirsiniz.

3. Red Light District Bölgesi

Bu bölge hayat kadınların çokça bulunduğu Türkçe ismi ile Kırmızı fenerli sokak olarak bilinir. Burada kırmızı camda duran hayat kadınları vücutlarını pazarlıyorlar. Buraya çok sayıda turist gelmektedir. Cama bakmak için bile çok sayıda insan görebilirsiniz. Hollanda da genel ev yasaldır. Burada birçok kadın bu yasalar çerçevesinde çalışmaktadır. Bu şehre gelipte bu alanı gezmeyen kimseyi tanımıyorum. Hatta bu şehre geldiklerinde ilk uğradıkları yerdir. Hatta bazen buraya tur şeklinde gelen gezginleri görebilirsiniz. Tur başındaki rehber sanki tarihi bir yeri anlatıyormuş gibi içeriyi anlatıyor. Diğerleri de pür dikkat dinliyorlar. Burası Amsterdam ve Avrupa’nın en büyük genelevi olarak bilinir.

Şimdi de şehirde bulunan gece kulüplerine bakalım.

Amsterdam Eğlence Hayatı

Paradiso

Leidseplein Meydanında bulunan bu mekan eski bir kilisedir. Bu yüzden mekanın yapısı sizi hayran bırakacaktır. Öğrencilerin ve turistlerin yoğun bir ilgisi vardır.

Adres: Weteringschans 6-8, 1017 SG Amsterdam, Hollanda Telefon: +31 20 626 4521

Jimmy Woo

Bu mekan kesinlikle harikadır. Bu mekana herkes giremiyor daha çok tarz ve kıyafetle içeri alınıyor. İçeri girermez farklı dans şovları ve ünlü sanatçıların konserleri ile geceniz renklenecektir. Erasmus öğrencilerinin ilk uğradıkları mekandır.

Adres: Korte Leidsedwarsstraat 18, 1017 RC Amsterdam, Hollanda
Telefon: +31 20 626 3150

 Escape

Hollanda’nın en popüler gece mekanıdır. Buraya gelen turistlerin akın ettiği bir mekandır. Her türden müzik çalınır. Buraya giderseniz harika bir gece yaşarsınız.

Adres: Rembrandtplein 11, 1017 CT Amsterdam, Hollanda
Telefon: +31 20 622 1111

Melkweg

Eski bir süt fabrikası içinde bulunur. Burada sinema salonu, tiyatro ve bar kısmı bulunur. Bu mekanda birçok faaliyet yapılır. Özellikle şov dansları çok meşhurdur. Harika bir gece için doğru bir adrestir.

Adres: Lijnbaansgracht 234A, 1017 PH Amsterdam, Hollanda
Telefon: +31 20 531 8181

Club Stüdyo 80

Rembrandplein bölgesinde bulunur. Elektronik Müziğin merkezi olarak bilinir. Müzik sevenlerin adresidir.

Adres: Rembrandtplein 17, 1017 CT Amsterdam, Hollanda

SUGARFACTORY

Eski bir şeker fabrikası restore edilerek yapılmış bir mekandır. Dış ve iç tasarımı gayet başarılıdır. Buraya gelenler çoğunlukla  groove ve jazz dinlemek için gelirler.

Adres: Lijnbaansgracht 238, 1017 PH

Tel: 31 20 627 0008

Panama Club

Şehrin liman bölgesindeki tarihi bir binada hizmet vermektedir. Buraya gelenler harika müzikler eşliğinde sabaha kadar eğlenebilirler. Özellikle mekanın ses kalitesi gayet başarılıdır.

Adres: Oostelijke Handelskade 4, 1019 BM 

Tel: +31 20 311 8686

Canvas

Eskiden bir gazete binası olan bu mekan günümüzde bir otelin 7. katında bulunan harika bir gece kulübüdür. Bu mekana özellikle hafta sonları yerli ve yabancı birçok kişi gelir. Güzel bir gece isteyenlerin adresidir.

Adres: Wibautstraat 150, 1091 GR

 Tel: 31 20 261 2110 

AIR Amsterdam

Şehirde elektronik Müzik yönünde ün yapmış harika bir mekandır. Yüksek kalitede ses sistemi ile gelenleri memnun ediyor. Buraya eğlence isteyenlerin adresidir. Yaklaşık 1300 kişilik bir kapasitesi vardır.

Adres: Amstelstraat 16, 1017 DA 

Tel: 31 20 820 0670

Pacific Parc

Bu mekan harika DJ performansları ve canlı müzikleri ile bilinir. Harika hareketli bir gece yaşamak isteyenlerin adresidir.

 Adres: Polonceaukade 23, 1014 DA Tel: 31 20 488 7778

Bananenbar

Dünyaca ünlü bir bardır. Buraya çok sayıda turist ve yerel halk takılır. Şehrin en tuhaf mekanı olarak da bilinir. Buraya gittiğinizde güzel ve bir o kadar da değişik bir gece geçirirsiniz. Buraya hiçbir şekilde kamera girişi yasaktır. Bu tahaf ve süprizli mekana gitmenizi tavsiye ederim.

Adres: Oudezijds Achterburgwal 37, 1012 DA Amsterdam, Hollanda

Teasers Cafe

Damrak’ta bulunur. Şehrin en turistik bölgesinde bulunan bu bar fiyatları biraz tuzludur. Sebebi de buraya çok sayıda turist gelmesidir. Bu mekan günün 24 saati açık olup eğlenceli bir gece için doğru bir adrestir.

Adres: Damrak 35 /36, 1012 LK Amsterdam, Hollanda

Bunlar dışında şehir merkezinde ve diğer bölgelerinde çok sayıda mekan bulunur. Bu mekanlara da takılabilirsiniz. Şimdi Amsterdam Şehrini önemli kılan özellikleri maddeler halinde özetlemek istiyorum.

 • ABD için Las Vegas ne ise Avrupa için de Amsterdam şehri odur. Bu şehirde eğlence adına her şeyi bulmanız mümkündür.
 • Şehre gidince Elektronik Müziğin başkentine gelmiş oluyorsunuz. Burada müziğin keyfini yaşıyorsunuz.
 • Dünyaca Meşhur Hollandalı DJler ile harika geceler yaşayabilirsiniz.
 • Biraları ile ünlü şehirde harika biralar tadabilirsiniz. Özellikle Heineken markası ile bilinen bira bu şehirde bolca tüketilir.
 • Şehirde çok sayıda gece kulübü bulunur. Bu mekanlarda harika geceler yaşamanız mümkündür.
 • Şehir yasal günahlar şehri olarak bilinir. Burada çok sayıda genel ev bulunur. Ve şehirde bu iş yasal olup devlet kontrolündedir.
 • Şehirde Bisiklet kullanımı önemli bir yeri vardır. Bunun için özel yollar yapılmış ve bazı günlerde bisiklet koşuları yapılmaktadır.
 • Ve son olarak şehirde birçok festival düzenlenmektedir. Bu festivallere katılabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here