PAYLAŞ
Antalya Hayvanat Bahçesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri

1989 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından tanzim edilen Antalya Hayvanat Bahçesi ülkemizin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Antalya Hayvanat bahçesinde 100 türden 856 hayvan çeşidi bulunmaktadır. Antalya Hayvanat Bahçesi içinde doğal su kaynakları, küçük şelaleler, oyun alanları ve mangal yakma alanları bulunmaktadır. Antalya Hayvanat bahçesinde hayvanları ziyaret ettikten sonra piknik yapabilirsiniz.

Antalya Hayvanat Bahçesi Nerede

Adres: Kepezaltı Piknik Sahaiçi Kepez/Antalya

Telefon: 0242 332 32 32

Antalya Hayvanat Bahçesi Nasıl Gidilir

Antalya Hayvanat bahçesine şahsi aracınız ile ulaşmak için Burdur Kepezaltı yolu üstünde bulunan Ferro Krom fabrikası önündeki kavşaktan sola dönerek tali yola girip yaklaşık 2 kilometre gittikten sonra hayvanat bahçesinin giriş kapısına ulaşabilirsiniz. Hayvanat bahçesine otobüs ile gitmek için ise Antalya merkezden hareket eden 5, 6, 11 numaralı Cezaevi -Fatma Parıltı seferleri yapan otobüslere binerek tramvayın son durağında inip buradan kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7, 46 ve 52 numaralı minibüsler ile de ulaşabilirsiniz.

Antalya Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Antalya Hayvanat Bahçesi kış aylarında 09 00 ile 17 30 saatleri arasında, yaz aylarında ise 09 00 ile 19 00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti

Antalya Hayvanat Bahçesi girişinde tam bilet 5 TL, öğrenci 50 kuruş, 12 yaş altı ise ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz