gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Atina Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı  denilince akla şüphesiz akla ilk gelen yerler Plaka, Psiri ve Gazi bölgeleridir. Bu bölgelerde birçok gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence sabaha kadar devam eder.

Göz at ;

 1. Atina Gezilecek Yerler
 2. Atina Otelleri ve Atina Otel Fiyatları
 3. Atina Gece Hayatı
 4. Otobüs ile Yunanistan Selanik ve Kavala’ya Nasıl Gidilir
 5. Edirne’den Yunanistan’a (İpsala Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir
 6. Atina Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 7. Yunanistan Nerede?
 8. Yunanistan’da Gezilecek 10 Yer
 9. Yunanistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 10. Yunanistan 1 Haftalık Gezi Planı
 11. Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 12. Dedeağaç otelleri ve Dedeağaç Otel Fiyatları
 13. Gümülcine Nerede, Nasıl Gidilir?

Bilindiği üzere Atina Yunanistan’ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon nüfusu ile ülkenin en büyük şehridir. Burada gezilip görülecek sayısız yer bulunmaktadır. Bu yerleri ziyaret etmek için Dünya’nın çeşitli yerlerinde birçok insan buraya akın eder. Buraya gelen ziyaretçiler sabah şehri gezip tatil keyfini çıkarırken günün kararması ile gece mekanlarına akın eder. Atina gece hayatı tarza olarak ikiye ayırabiliriz.

İlki Tavernalarıyla geleneksel tarz diğeri ise barları ile modern tarzdır. Buraya gelen ziyaretçiler iki tarz gece hayatına da katılmaktadır. Bu iki tarz gece hayatı sabaha kadar eğlence devam eder. Şimdi şehirde bulunan bazı gece mekanlarını önereceğim. Umarım memnun kalırsınız. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

ATİNA EĞLENCE HAYATI

Brettos Bar

Atina şehrinde bulunan en eski ve en gözde mekanlarından biridir. 1909 yıllı ndan berri hiç verimini kaybetmeden hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle ışıklandırma sistemi bir harika görünmektedir. Buraya gelenler aslında aromada likörü için gelmekteler. Çünkü bu mekan yaklaşık 30 farklı aromada likörü üretmektedir. Yine bunun yanında klasik uzo ve mezeleri de tatmak için gelenlerin sayısı oldukça fazla. Buraya gelirseniz bu mekana uğrayın derim.

Adres: Kidathineon 41, Athina 105 58, Yunanistan

Telefon: +30 21 0323 2110

Galaxy Bar

Şehirde bulunan bu harika mekan Atina Hilton’un terasında bulunur. Burada bütün Atina’yı ayaklarınızın altına alıyorsunuz. Burada geceleri harika Akropolis’in manzarasını seyredebilirsiniz. Harika bir şekilde dizayn edilmiş bu mekan size harika saatler yaşatacaktır. Burada hazırlanan Kokteyller gezegen ve yıldız isimlerinde almışlardır. Burada harika DJ performansları ile çok güzel bir gece geçirebilirsiniz. Çokça tercih edilen bu mekan her gece tıklım tıklım dolmaktadır.

Adres: Stadiou 10, Athina 105 64, Yunanistan
Telefon: +30 21 0322 7733

 TAF

Bu mekan uzun ismi ile The Art Foundation. aynı zamanda bir sanat vakfıdır. Bu mekanın sloganı Eğlence ve sanatın buluşmasıdır. Mekanın arka tarafta bir bahçesi bulunmaktadır. Bu bahçe yaz ve kış hizmet vermektedir. Yaz aylarında üstü açık mekanın kış mevsiminde üstü kapanmaktadır. Burada bulunan bina çok eski bir bina olup içerisinde birçok sanat sergisi bulunur. Burada özellikle yaz mevsiminde canlı müzik eşliğinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz. Mekan konsepti ile şehrin en havalı mekanlarından biri olarak görünmektedir.

Adres: Normanou 5, Athina 105 55, Yunanistan

Telefon: +30 21 0323 8757

By the Glass

Atina Gece hayatın en renkli adreslerden biri de bu mekandır. Bu mekanda Atina’nın en ünlü şarapları bu mekanda bulabilirsiniz. Rus Ortodoks Kilisesi’ne karşı oturup şarabınız yudumlayabilirsiniz. Güzel bir gece yaşamak isteyenlerin mekanıdır.

Adres: Souri 2, Athina 105 57, Yunanistan
Telefon: +30 21 0323 2560

 Island Club

Atina sahilinde bulunan bu mekan buraya gelen turistlere ve yerel halka harika bir gece yaşatır. Yaz aylarında Dünya’nın birçok yerinde Atina sahillerine akın ederler. Burada çok lüks clubler bulunur. Bunlardan en popüleri hiç şüphesiz Island Club’tur. Buraya başta Yunan ünlüleri olmak üzere dünyada birçok ünlü akın etmektedir. Bu mekanla harika tatilinizi daha renkli hale getirebilirsiniz. Ayrıca mekanın terasına çıkıp harika deniz manzarasını seyredebilirsiniz. Bu mekanda gece çok romantik olaylara da şahit olabilirsiniz.

Adres: Varkiza (17 miles south-east of the city centre, on the coastal road to Sounio)
Telefon: 00 30 210 965 3563

 Seven Jokers

Atina’da bulunan bu mekan daha çok gençlerin akın ettiği bir yerdir. Harika ve sıra dışı bir lezzette hazırlanan Kokteyllerle gecenize renk katar. Güzel bir gece eğlencesi istiyorsanız burası tam size göre. tavsiye edilir.

Adres: Voulis 7, Athina 105 62, Yunanistan
Telefon: +30 21 0321 9225
Atina’da yaşayan yerel halk zevkine çok düşkün olur. Yarın hiç çalışamayacaklarmış gibi sabaha kadar eğlenirler. Sonra da kalkıp işe giderler. Burada bulunan mekanların çoğunu yerel halk doldurur. Buraya çok sayıda da ziyaretçi gelir. Çünkü Atina sanat ve tarihi bir şehirdir.  Bu nedenle şehirde sayısız gece mekanı bulunur. Burada eğlence zirvede olmaktadır.