Edirne'den Yunanistan'a (İpsala Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir
Edirne'den Yunanistan'a (İpsala Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir

Edirne’den Yunanistan’a (İpsala Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir – Marmara bölgesinde yer alan güzel şehirlerimizden birisi olan Edirne’den Yunanistan’a gitmek çok kolaydır ve ulaşım yönünden kesinlikle sıkıntı yaşamazsınız.

Edirne’den Nasıl Gidilir

Bildiğiniz gibi Edirne ilimiz Marmara bölgesinde yer alan Trakyamızın şehirlerinden birisidir. Yunaistan ile sınırı olduğu için İpsala sınır kapısı bu ilimizdedir. Yani bu ilimizde derken Edirne’nin İpsala ilçesinde bulunmaktadır.

İpsala sınır kapısı, adından anlaşılacağı üzere Edirne ilçesi olan İpsala ilçesinde yer almaktadır. 7/24, yani hafta içi ve hafta sonu gece gündüz açık olan bu kapıdan Yunanistan’a kara yolu ile geçebilirsiniz. Zaten Türkiye’nin en aktif kapılarından birisidir.

Edirne şehir merkezinden EO51 kara yolu üzerinden otobüslerle ya da kendi aracınızla yaklaşık olarak 113 km sonra yani 1 saat 50 dakika sonra İpsala sınır kapısına varabilirsiniz. Sınır geçtikten sonra Yunanistan’ın Selanik şehrine kadar gidip mola verebilirsiniz.

Ulaşım açısından herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz çünkü pek çok otobüs firması bu güzergahı izlemektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here