gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Bahçe (Osmaniye)

Dünya savaşından sonraki yıllarda Çukurova yöresini Fransızlar işgal etmiştir. Bu arada Bahçe bir süre için boşaltılmıştır.

Çukurova’da başlayan direniş hareketleri sonucunda bölgede çete harbi başlamıştır. 1921’de Kuvayı Milliye’nin direnişi karşısında Fransızlar zor durumda kalmışlar, bunun sonucu olarak da 20 Ekim 1921 de Yeni Türkiye Cumhuriyet ile Yapılan Ankara Antlaşması ile bölgeyi terk etmişlerdir.

Cumhuriyetin ilanından sonra Çukurova yöresi ve Bahçe yeniden imar edilmiştir. 1933’te belediye teşkilatı kurulmuş ve Adana’ya bağlı ilçe konumuna getirilmiştir. Osmaniye’nin 1996’da il olması üzerine Adana’dan ayrılarak Osmaniye’ye bağlanmıştır. Osmaniye’nin ilçesi haline gelmiştir.

Bahçe Nerededir?

Bahçe ilçesi Osmaniye iline bağlıdır. Ülkemizin Akdeniz Bölgesinin doğu kesiminde yer alır. İlimizin doğusunda Gaziantep, güneyinde Hatay, batısında Adana, kuzeyinde Kahramanmaraş illeri bulunur. Bahçe nüfusu 21.704 kişiden oluşmaktadır.

Bahçe Hangi Bölgededir?

Bahçe ülkemiz de Akdeniz bölgesinin doğu kesiminde yer almaktadır.

Bahçe Hangi Şehirdedir?

Bahçe, Osmaniye iline bağlıdır. Birçok tarihi yapı ve doğal güzellikleri ile mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here