Bakü Otelleri ve Bakü Otel Fiyatları
Bakü Otelleri ve Bakü Otel Fiyatları

Bakü Otelleri ve Bakü Otel Fiyatları ile ilgili edindiğimiz izlenim ve gözlemlerimiz ışığında size ayrıntılı bir yazı sunacağız. Bu yazı yaptığınız seyahatlerde size rehber görevi yapacaktır. Sorularınız olursa memnuniyetle cevaplarız.

Göz at ; 

  1. Azerbaycan Gezilecek Yerler
  2. Bakü Nerede
  3. Azerbaycan’da Gezilecek 10 Yer
  4. Azerbaycan Nerede?
  5. Azerbaycan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Azerbaycan Vize İstiyor mu? Azeri Vizesi Nasıl Alınır?
  7. Bakü Otelleri ve Bakü Otel Fiyatları
  8. Azerbaycan’a Gitmek için 10 Neden

Bakü, Azerbaycan’ın başkenti ve Kafkaslar’ın en büyük şehridir. Bu kent aynı zamanda kültür ve ticaret  merkezi olarak da bilinmektedir.  Özellikle 2012 yılında 57. Eurovision şarkı yarışmasına, 2015 yılında Avrupa Oyunları’na ve 2016 Avrupa Grand Prix Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapmış olması şehri cazip hale getirmiştir.  Bu nedenle buraya yıl boyunca başta Türk vatandaşları olmak üzere dünyanın her yerinde insanlar akın etmektedir. Hem iş hem de turistik amaçlı yapılan seyahatlerde akla gelen ilk soru konaklamadır. İlk önce buraya gelen ziyaretçiler konaklama yönünden hiçbir sıkıntı yaşamazlar. Çünkü şehrin birçok bölgesinde çok sayıda konaklama yeri bulunur. Fakat turistik yapılar genelde merkeze yakın toplandığından dolayı buraya gelen turistler konaklamak için merkezi tercih etmektedir. Özellikle Old City, Nizami Caddesi, Bayrak Meydanı ve çevresi gibi bölgelerde konaklamak için yer tercih edilebilir. Tek yapmanız gereken buraya gelmeden önce İnternet üzerinde rezervasyon yaptırın. Bu şekilde hem işinizi sağlama alırsınız. Hem de konaklama yerinizi daha uygun fiyatta getirirsiniz. Şimdi burada yer alan bazı popüler konaklama yerlerine birlikte bakalım. Şöyle ki;

Bakü Otelleri ve Bakü Otel Fiyatları

1-Four Seasons Baku: Bakü şehir merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta yer alan bu 5 yıldızlı tesis,  171 oda ile bölgede kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Otel bünyesinde fitness merkezi, yüzme havuzu ve meditasyon odası bulunur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip keyifli bir konaklama yapabilirsiniz.

2-Fairmont Baku: Bakü Şehir merkezine 1 km uzaklıkta yer alan bu 5 yıldızlı tesis, Hazar Denizi manzaralı 318 odası bulunur. Otel bünyesinde  fitness merkezi, yüzme havuzu ve meditasyon odası  bulunur. Bu otelde sevdiklerinizle birlikte konaklayıp harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

3-Grand Hotel Europe: Bakü’nün şehir merkezinde yer alan bu otel, 94 odasıyla konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Otel harika bir hazar denizi manzarasına sahiptir. Otel bünyesinde saunalar, spa havuzları, masajlar ve spor salonu bulunur.

4-Hilton Baku: Bakü’nün şehir merkezinde yer alan bu otel, 309 odasıyla konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Otel bünyesinde yüzme havuzları, gece mekanları, restoran ve yüzme havuzları bulunur. Burada sevdiklerinizle birlikte harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

5-Anatolia Hotel: Bakü’nün şehir merkezinde yer alan bu otel, 50 odasıyla konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Otel bünyesinde kapalı yüzme havuzu, spor merkezi ve sauna bulunur. Ayrıca harika lezzetler sunan birde restoranı bulunur.

6-Jumeirah Bilgah Beach Hotel: Hazar Denizi kıyısında yer alan bu 5 yıldızlı otel, 176 odasıyla konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Otel bünyesinde Özel plaj, açık-kapalı yüzme havuzları ve spa merkezi bulunur. Oldukça şık ve konforlu bir tesisi olup yıl boyunca çok sayıda kişi ağırlamaktadır.

7-Days Hotel Baku: Bakü’nün UNESCO listesindeki surlarla çevrili tarihi kent merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta yer alan bu otel,  102 odasıyla yıl boyunca konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Hem iş hem de turizm amaçlı konaklamalar için oldukça uygun bir yerdir.

8-Kempinski Hotel Badamdar Baku: Bakü şehir merkezinde yer alan bu otel, 280 odasıyla konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Otel bünyesinde  kapalı havuz, spor salonu, şık restoranlar, bir su parkı ve spa merkezi bulunur. Yıl boyunca iş ve turistik amaçlı çok sayıda kişiyi ağırlamaktadır.

9-Ramada Baku: Bakü’nün Bibiheybet bölgesinde yer alan bu 5 yıldızlı otel, yıl boyunca hizmette açık olup konuklarına harika hizmetler sunmaktadır. Otel bünyesinde birçok farklı hizmet olanağı bulunmaktadır.

10-New Baku Hotel: Bakü’nün kent merkezine yakın Bakü’deki Haydar Aliyev Spor ve Sergi Kompleksi’ne yakın uzaklıkta yer alan bu otel, konuklarına yıl boyunca harika hizmetler sunmaktadır. Bu otel bünyesinde birçok farklı hizmet olanağı bulunmaktadır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip gönül rahatlığı içinde konaklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here