gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Berlin Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı Avrupa’nın en hareketli gecelerin yaşandığı şehirdir diyebiliriz. Burada gece hayatı genelde Bar, Pub, Gece kulübü ve diğer gece mekanlarında geçer. Bu mekanlarda eğlence sabaha kadar durmaksızın devam eder.

Bilindiği üzere Berlin Almanya’nın başkentidir. 3.578.459 toplam nüfusu ile ülkenin en büyük şehirdir. Burada gece hayatı oldukça parlak ve renkli geçmektedir. Sabaha kadar açık olan mekanlarda gece baya uzun sürmektedir.

Göz at ;

 1. Almanya Gezilecek Yerler
 2. Almanya’da Gezilecek 10 Yer
 3. Almanya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 4. Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 5. Almanya Nerede?
 6. Almanya’da ki En Güzel 11 Otel
 7. Almanya Hakkında Çok Eğlenceli / İlginç Bilgiler
 8. Berlin Gezilecek Yerler
 9. Berlin Gece Hayatı
 10. Berlin Otelleri ve Berlin Otel Fiyatları
 11. Berlin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 12. Avrupa Merkez Bankası Nerede, Nasıl Gidilir?
 13. Münih Gezilecek Yerler
 14. Münih Gece Hayatı
 15. Münih Viyana Arası 8 Günlük Örnek Gezi Planı
 16. Marienplatz Meydanı
 17. Frauenkirche (Dresden)
 18. Berlin Katedrali
 19. Alman Federal Meclis Binası
 20. Katledilen Avrupalı Yahudiler Anıtı(Holokost Anıtı)
 21. Brandenburg Kapısı
 22. Neuschwanstein Şatosu
 23. Köln Katedrali (Kölner Dom)
 24. Berlin Duvarı Anıtı
 25. East Side Gallery

Burada birçok sayıda bar, pub ve gece kulübü bulunur. Bu mekanların hepsi birbirinden ilginç mekanlardır. Neden diye sorarsanız? Çünkü terk edilmiş gibi görünen ya da eskiden fabrika olarak kullanan mekanlar bugün Berlin’de gece mekanı olarak olarak kullanılmaktadır. İlk gördüğünüzde burası mı gece kulübü diyorsunuz fakat içeriye girer girmez iyi ki gelmişim diyorsunuz. Bu mekanlardan bazıları girişte ücret almaktadır. Fakat bu ücret diğer Avrupa şehirlerine göre baya ucuz bir miktardır.

Bunun dışında Berlin sokaklarında birçok sokak çalgısına şahit olabilirsiniz. Yani demem o ki Berlin’e giderseniz ister gece mekanına gidin ister sokakta gezin isterse şehir dışına çıkın her tarafta gecenize renk katacak bir aktiviteye şahit olabileceksiniz.

Avrupa’nın kalbi olan bu şehirde size birkaç mekan önereceğiz. Umarım memnun kalırsınız. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısmında bizzimle paylaşmayı unutmayın.

Berlin Gece Hayatı

Berghain

 Eski bir elektrik santralinden gece kulübüne dönüştürülen bu mekan Almanya’nın en popüler mekanıdır. İlk gidip mekanı gördüğünüzde ben buraya gitmem bu nasıl mekan diyebilirsiniz. Fakat içeri girdiğinizde söylediğinize pişman olacaksınız. Tabi içeri girmek öyle kolay değil. Çünkü buraya aşırı bir talep var. Bu yüzden herkesi almıyorlar. Mekan önünde saatlerce bekleyen insanlar var. Ünlü kişiler bile bazen kapıda bekleyebiliyor. Ne zaman giderseniz gidin kapının önünde kuyruk var. Buraya girmeniz için size tavsiyem biraz özenli giyinin ve toplu arkadaş grubu ile girin. Bu mekana giren de çıkmak istemiyor. Abartmıyorum içeride iki gün kalan insan duydum. İçeriye girerken bir ücret ödeyip öyle giriyorsunuz. Üst katı bar, alt katı gece kulübü olarak çalışan bu mekan tekno müziğinin Berlin’deki yeridir. Dünyaca ünlü bu mekana hayatınızda mutlaka bir kere gidip görüp sabaha kadar doyasıya eğlenmelisiniz.

Adres: Am Wriezener Bahnhof, 10243 Berlin, Almanya

 Telefon: +49 30 29360210

Watergate

Bu mekan Türklerin çokça bulunduğu  Kreuzberg’te bulunur. Spree nehrinin hemen yanında bulunan bu mekan Berlin’in en popüler mekanlarından biridir. Işık ve led sistemi ile insanları buraya çekmeye başaran bu mekan Tekno müziğin Uluslararası alanda ün salmış sanatçıları burada sahne almaktadır. Özellikle terası bir harikadır. Terasa çıkıp harika manzara eşliğinde güzel bir gece geçirmek isteyenlerin adresidir. Bu mekan Berlin’de bulunan diğer mekanlara daha şık bir mekandır. Buraya gelenler kesinlikle ömürlerinde unutamayacak bir gece yaşayacaklardır.

Adres: Falckensteinstraße 49, 10997 Berlin, Almanya

Telefon: +49 30 61280394

Tresor Clup

Kreuzberg’de bulunan Köpenickestrasse’de bulunur. Almanya’nın en eski kulüplerinden biridir. Burası 1991 yıllında Berlin Duvarının yıkılışından hemen sonra açılan bir mekandır. Bu mekan şimdi çok büyük bir boşaltılmış enerji santralinde bulunur. Buraya gittiğinizde sanki bir mağara ya da tünele giriyorsunuz hissi veriyor size içeri girince Labirent şeklinde bulunan mekanda birçok eğlence mekanı bulunur. Bu mekan Almanya’da  tekno ve elektronik müziğin bir plak şirketi olarak biliniyor. Bu mekanda dünyaca ün salmış sanatçılar sahne almışlardır. Buraya giren çok harika bir gece hayatı yaşayabilir. Burayı güzel yapan sadece müzikleri değil ortamı ve dokusu insanı kendine hayran bırakmaktadır.

Adres: Köpenicker Str. 70, 10179 Berlin, Almanya

Telefon: +49 30 62908750

Kitkat Clup

Berlin’de bulunan en değişik mekanlarından biridir. Hata en değişik mekanıdır diyebiliriz. Normalde Almanya çok sürprizli bir ülke her yerde her şey çıkabilir diyorsunuz. Fakat bu mekanı gördükten sonra bu kadar da olmaz dedirtiyor insana. Bu mekana gitmeden önce başınıza neler geleceğini düşünerek gitmelisiniz. Bu mekan bildiğimiz bir seks kulübüdür. Mekan giriş yaparken girişte soyunup elbiselerinizi almak isteseler hiç şaşırmayın. Bu mekan’da ayrılırken şu sözü söyleyebilirsiniz. Kuzum Berlin Beni daha ne kadar çok şaşıracaksın.

Adres: Köpenicker Str. 76, 10179 Berlin, Almanya
Telefon: +49 30 78718963

Sisyphos 

Berlin’de Açık hava partilerine ev sahipliğini yapan bu mekan bir harikadır. Bulunduğu mekan baya eski bir binaya aittir. Buraya gelirseniz bazen iki üç gün burada kalabiliyorsunuz. İçeride ve dışarıda 7 farklı dans pisti var. Bu mekanı yaklaşık 3500 kişi almaktadır. Bazen burada başlayan bir parti üç dört gün sürebiliyor. Buraya geldiğinizde kendiniz geceye hazır hissedin. Hayatınızda unutamayacağınız bir gece yaşamak istiyorsunuz bu mekana gelmelisiniz. Girişi ücretlidir. Haberiniz olsun.

Adres: Hauptstraße 15, 10317 Berlin, Almanya

House of Weekend

Berlin’de bulunan bu mekan sadece eğlence değil aynı zamanda adrenelin yaşamak isteyenlerin mekanıdır. Berlin şehrin manzarasını seyretmek isteyen binlerce insan Fernsehturm TV kulesine  giderler. Fakat Weekend müşterileri mekanın içinde bulunan kulede izleyebilirler. Bina baya yüksektir. Binanın 12. ve 15 katında hizmet veren bu mekanda harika bir terası vardır. Bu teras  gece yarısına kadar açık kalmaktadır. Bu terasa çıkıp harika manzaralar seyredebilirsiniz. Mekan gece canlı müzik eşliğinde harika saatler yaşatır.

Adres: Alexanderstraße 7, 10178 Berlin, Almanya
Telefon: +49 1522 4293140
Bunlar dışında Türklerin çokça Yaşadığı Kreuzberg’da birçok mekan bulunur. Bu mekanlara takılabilirsiniz. Yine Berlin’de yapacak bir şey olmazsa Oranienburger caddesi’ne Uğrayabilirsiniz. Eğlencenin ve sanat şehri Berlin’de güzel geceler yaşayacağınız umuyorum. Sadece rahat olun bir yere gitmeden önce orası ile ilgili bilgi toplayın. Orada kendinizi yabancı gibi görmeyin tamamdır. Berlin Gece hayatı bildiğinizin ötesinde hareketli ona göre takılın derim.

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here