gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Burdur son yıllarda Türkiye maldivleri olarak anılan Salda gölü ile gündeme gelse de, aslına bakarsanız sadece Salda gölü değil aynı zamanda Sagalassos Antik Kenti, Arkeoloji Müzesi ve İnsuyu Mağarası gibi önemli gezilecek yerlere sahiptir.

Burdur 261.401 toplam nüfusu ile ülkemizin Akdeniz Bölgesinde bulunur. İlimize bağlı 11 ilçe bulunur. Burdur ilimiz turistik bir kent olup gezilip görülecek birçok yeri bulunmaktadır. Buraya bir gezi düzenleyip ilimizi daha yakında görebilirsiniz.

Bu yazımızı okuduktan sonra ayrıntılı bilgi edinebilmek için lütfen “Burdur Gezilecek Yerler” ve “Burdur’da Gezilecek 10 Yer” isimli makalelerimizi mutlaka okumalısınız.

Burdur Gezilecek Yerler

Sagalassos Antik Kenti : Ağlasun ilçe merkezine 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Muhteşem bir büyüklükte olan Sagalassos Antik Kenti her yıl binlerce yerli ve yabancı turist almaktadır. Buraya özel aracınızla veya buraya giden servislerle ulaşılabilir.

Salda Gölü : Salda Gölü Burdur iline bağlı Yeşilova ilçe merkezine 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Burdur ilinden özel aracınız ile Hacılar- Yeşilova istikametinden ilerleyerek gidebilirsiniz. Toplu taşıma aracı ile ise; Burdur otogarından ya da Denizli otogarından kalkan Yeşilova minibüsleri ile ulaşabilirsiniz.

Burdur Arkeoloji Müzesi : Burdur kent merkezinde bulunur. Buraya yaya veya toplu taşıma araçları kullanarak ulaşılabilir.

İnsuyu Mağarası : Burdur kent merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Mandıra köyü sınırlarında bulunur. Buraya özel aracınızla veya köye giden dolmuşlarla ulaşılabilir.

Kibyra (Cbyra) Antik Kenti : Gölhisar ilçesinde yer alan Kibyra Antik Kenti Burdur ilinin oldukça iyi korunmuş antik kentlerindendir. Gölhisar ilçesine giden araçlarla ulaşım sağlanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here