Çal Kısık Kanyonu

Denizli ilimizin Çal ilçesinde bulanan Çal Kısık Kanyonu hakkında bilgiler aktaracağım. Ülkemizin her karış toprağı tarihi ve doğal güzellikleriyle dolu. Elimizde geldikçe dilimiz size tanıtmaya çalışacağız.

Denizli Çal Kısık Kanyonu

Kısık Kanyonun yüksekliği 80 metre dik yamaçta bulunan Asma Köprüde yürüyüş yapma yolu vardır. Yaklaşık 650 metre uzunluğunda bu yol buraya gelen ziyaretçilerin yürüyüş yaptıkları yerdir.

Göz at ;

 1. Çal Gezilecek Yerler
 2. Çal Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Çal Kısık Kanyonu
 4. Çal Kayı Pazarı Camii
 5. Denizli Gezilecek Yerler
 6. Denizli’de Gezilecek 10 Yer
 7. Denizli Gece Hayatı
 8. Denizli Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 9. Denizli Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 10. Denizli Termal Oteller ve Denizli Termal Otel Fiyatları
 11. Denizli Otelleri ve Denizli Otel Fiyatları
 12. Ege Bölgesi Şehir Otelleri ve Ege Bölgesi Şehir Otel Fiyatları
 13. Denizli Kayak Merkezi
 14. Ege’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 15. Pamukkale Denizli
 16. Pamukkale Travertenleri
 17. Pamukkale Gece Hayatı
 18. Pamukkale Otelleri ve Pamukkale Otel Fiyatları

Kanyonda geçen suyun derinliği yer yer 2 metreyi buluyor. Kanyon tarihte büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. İçerisinde Bizans ve Roma dönemine ait anıt mezarlar bulunmaktadır.

Bu kadar derin olan bu kanyon içerisi serin ve aydınlıktır.bu kanyon ayrıca eşsiz manzara güzelliğiyle ziyaretçileri adeta büyülemektedir. Buraya gelen ziyaretçiler birçok etkinliği de yapabilme imkanına sahiptir.

Bunlar: Kanyon karavan turizmine son derece elverişli bir vadi olup ayrıca dağ ve doğa yürüyüşü ile ziyaretçilerine oksijen yüklemektedir. Bunun dışında trekking ve rafting gibi sporlar içinde elverişli bir yer olup ziyaretçilerini beklemektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığın desteğiyle kanyon 2011 yılında turizme açılmıştır.

Sonuç olarak bu eşsiz kanyonu ziyaret edip sevdiklerinizle birlikte çok güzel zaman geçirebilirsiniz. Size tavsiyemiz buraya yolunuz düşerse muhakkak uğrayın…

Çal Kısık Kanyonu Nerede?

Çal Kısık Kanyonu, Denizli’nin Çal ilçesinde bulunan Büyük Menderes Vadisinde bulunur.

Çal Kısık Kanyonu Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla veya toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanabilir. Denizli Otogarından kalkan Çal minibüsleriyle buraya ulaşabilir.

Ya da Denizli-Ankara Karayolu 30 km takip edilerek Kaklık Mahallesinden kuzey yönünden takip edilerek Çal ilçesine ulaşılır. Burada  Bekilli yolu 3 km yönünde takip ederek vadiye ulaşabilirsiniz.

Çal Kısık Kanyonu
Denizli Çal Kısık Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here