Cezayir Nerededir? – Cezayir Kuzey Afrika’da yer alan bir Arap ülkesidir. Afrika’nın en büyük ülkesi olan Cezayir doğuda Libya, Kuzeydoğuda Tunus, Güneydoğuda Nijer, güneybatıda Moritanya ve Mali, batıda Fas ve Batı Sahra ile sınır komşusudur.

Cezayir Nerededir?

Cezayir beyaz ülke anlamına gelmektedir. Ülkeye bu adın verilmesinin sebebi ülkedeki çoğu binanın beyaz renge boyanmasıdır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Cezayir tarihi yerler bakımından oldukça zengindir. Ülkenin başkenti deniz ve çölün buluştuğu ülke ile aynı adı taşıyan Cezayir şehridir. Ülkenin resmi dilleri Arapça, Berber ve Fransızcadır.

Göz at ;

  1. Cezayir Gezilecek Yerler
  2. Cezayir Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  3. Cezayir’de Gezilecek 10 Yer
  4. Cezayir Nerede?
  5. Cezayir’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülkenin resmi dini İslamiyet’tir. Ülkenin para birimi ise Cezayir dinarıdır.  Akdeniz kıyısında bulunan Cezayir ülkesinde Akdeniz iklimi ve çöl iklimi hâkimdir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zamanlar ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Cezayir ülkesinde gezilecek çok sayıda doğal güzelliğe sahip yerler ve tarihi yapılar bulunmaktadır. Cezayir vize isteyen ülkeler arasındadır. Türkiye’den Cezayir’e direk uçuş bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here