Safranbolu Cinci Hanı ve Hamamı Nerede, Nasıl Gidilir?

Karabük ili, Safranbolu ilçe sınırında bulunan Cinci Hanı ve Hamamı, Safranbolu eşrafından Cinci Hoca olarak bilinen Karabaşzade Hüseyin Efendi tarafından 1645 yıllında yapılmıştır.

Tarihi Cinci Hanı ve Hamamı

Günümüzde halla hizmet veren bu yapı bir Osmanlı eseridir. Hamam, Hanın hemen üzerinde bulunur. Han ise yine aynı tarihte inşa edilmiştir. Uğrak bir ticaret kenti olan Safranbolu’ya gelen tüccarların dinlendiği yerdi. Daha sonra harap haline gelen han restore edilmiştir. Han iki katlı ve 63 odalı olarak günümüzde otel olarak hizmet vermektedir. Bahçesinde harika bir çay bahçesi bulunur. Bu tarihi yapının karşısında oturup çay içebilirsiniz. Ya da hamama gidebilirsiniz.

Cinci Hanı ve Hamamı Nerede?

Cinci Hanı ve Hamamı, Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı  Çeşme Mahallesi, Saraçlar Sokakta bulunur.

Cinci Hanı ve Hamamı Nasıl Gidilir?

Safranbolu Eski Çarşıda bulunur. Buraya ulaşmak için Karabük merkezden  Asfalt servisleriyle aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Ya da Safranbolu merkezden Esi Çarşı Servisleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cinci Hamamı Ücreti

Cinci Hamamı, Han’ın hemen üst katında bulunur. Burası günümüzde aktif olarak kullanılmaktadır. Giriş ücreti ise kişi başı 25 TL’dir.

2 YORUMLAR

  1. Tarihi cinci hamamı, kültür mirası, yazık olmuş, Tek kelime ile iğrenç, pislik içinde. İşletme sahibi turist savar ve terbiyesiz. Hizmet rezalet, kese 1dk, köpük 1 dk, masaj 2 dk. Hediyelik hamam, fiyatı hizmete göre çok yüksek, fiş fatura hayatlarında duymamışlar, istedik verilmedi, yazık cinci mehmet hocaya, kemikleri sızlıyordur adamın

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here