Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Nerede Nasıl Gidilir

Aydın il sınırları içinde bulunan Dilek Yarımadası Milli Parkı doğa harikası güzelliğe sahip bir yerdir. Dilek Yarımadası dağın deniz ile birleştiği yerde bulunmakta ve 20 km uzunluğa ve 6 km genişliğe sahip bir yarımadadır. Dilek Yarımadası Milli Parkı içinde 800 den fazla bitki türü, dört tane doğal plaj, orman ve güzel koylar bulunmaktadır. Dilek Yarımadası Milli Parkında doğa trekking, kuş gözlemciliği, yamaç paraşütü, bisiklet turu, yüzme ve doğa fotoğrafçılığı yapmak mümkün.

Dilek Yarımadası Milli Parkı Nerede

Dilek Yarımadası Milli Parkı Aydın iline bağlı Kuşadası’nın Güzelçamlı Beldesinde yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Dilek Yarımadası Milli Parkına özel aracınız ile ilk olarak Aydın ya da İzmir üzerinden Kuşadası’na ya da Söke ilçesine gitmeniz gerekiyor. Daha sonra Davutlar ya da Güzelçamlı beldelerine ulaşmanız gerekiyor. Buraya ulaştığınızda yönlendirme tabelalarını takip ederek milli paraka ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma araçları ile ise; Aydın il merkezinden kalkan Kuşadası ya da Söke ilçe arabaları ile ilçelere ulaşıp buradan Davutlar ya da Güzelçamlı ilçelerine giden doluşlar ile milli parka ulaşabilirsiniz.

Giriş Ücretleri

Dilek Yarımadası Milli Parkı girişinde kişi başı 3 TL, motosiklet 7 TL, otomobil 12 TL, minibüs 45 TL, otobüs için ise 120 TL ücret alınmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here