Garip Adası Nerede, Nasıl Gidilir?
Garip Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

İzmir’in en popüler adalarından biri olan Garip Adası hakkındaki izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında yine Garip Adası Nerede, Nasıl Gidilir? soruların cevap bulacağız.

Bademli Limanı’nın tam karşısında bulunan Garip Adası, yaklaşık 358 bin m2’lik bir alan kaplamaktadır. Bu adanın bakir doğası ve harika manzarası ile yıl boyunca çok sayıda kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Fakat yakın tarihte bu adanın Alman şirketine satılacağı yönünde iddialar bulunmaktadır. İddiaya göre Alman Şirketin Fi-Yapı ve Dumankaya’nın yarım kalan inşaatlarını tamamlayıp karşılığında bu adayı alacak deniliyor.

Garip Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

Garip Adası, İzmir’in Dikili ilçesindeki Bademli Köyü ile Kalem Adası yakınlarında bulunur. Diğer bir deyişle Bademli Limanı’nın tam karşısında bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Dikili ilçesine ulaşmanız gerekir. Daha sonra şahsi aracınızla veya köy servisleriyle Bademli Köyüne gelmelisiniz. Burada bir kayıkla Garip Adasına ulaşabilirsiniz. Garip Ada; Dikili’ye 4 km, Çandarlı’ya 10 km, Bergama’ya 19 km uzaklığında bulunuyor.

Garip Adası Konaklama İmkanları

Garip Adası üzerinde konaklamak için herhangi bir tesis veya konaklama alanı bulunmamaktadır. Fakat bu adaya yakın kalem adası ve Bademli köyünde konaklama imkanı bulunur. Buralarda konaklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here