Ladik Hamamyağı Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir & Otel İmkanları

Samsun ili, Ladik ilçe sınırında bulunan Hamamyağı Kaplıcaları, gezilip görülmeye değer bir şifa kaynağıdır.

Ladik Hamamyağı Kaplıcaları

Kaplıca suları romatizmalı hastalıklara, kireçlenme ve deri hastalıklarına iyi gelmektedir.Hamam keyfinde bir kaplıca alanı olan Hamamyağı Kaplıcalarında piknik alanı kafeterya ve oyun parkı bulunmaktadır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip hem dertlerinize deva hem de güzel bir gün geçirmiş olursunuz.

Hamamyağı Kaplıcaları Nerede?

Hamamyağı Kaplıcaları, Samsun’un Ladik ilçesine bağlı Hamamayağı Mahallesinde bulunur. Ladik ilçe merkezine 13 km uzaklıkta yer almaktadır.

Hamamyağı Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk önce Ladik ilçesine varmak gerekir. Ladik Samsun iline bağlı bir ilçedir. Ladik ilçesi Samsun il merkezine 77 km mesafede yer almaktadır. Ladik ilçesi çok sayıda güzelliği içinde barındırmaktadır. Samsun merkezden kalkan Ladik Minibüsleri ile buraya ulaşım sağlanabilir. İlçeye merkezine ulaştıktan sonra buraya araç kiralayıp ya da mahalleye giden servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca buraya şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hamamyağı Kaplıcaları Otel & Konaklama İmkanları

Hamamyağı Kaplıcaları’nda konaklamak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu kaplıca Ladik belediyesi tarafında işletilmektedir. Belediye buraya ziyaretçilerin konaklayabilmesi için bir tesis kurulmuştur. Tesiste 26 oda, 3 apart daire,60 yatak kapasiteli yatma yeri bulunur. Ayrıca 4 havuz, 4 Özel Banyo ve 100 araçlık otopark bulunur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here