Hatay Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Hatay’ın Merkez ilçesi olan Antakya sınırlarında bulunan Hatay Arkeoloji Müzesi 2014 yıllında ziyarete açılmıştır.

Hatay Arkeoloji Müzesi, sadece ülkemizde değil dünyada çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle sergilediği mozaiklerle dünyada ilk sıralarda yerini almaktadır. Bu nedenle her yıl çok sayıda kişi burayı ziyaret etmektedir. Müzede, Mozaik koleksiyonu bakımında Dünyada 2. Sırada Para koleksiyonu bakımında Dünyada 3. Sırada yer alır. Müzede yaklaşık 36.691 eser bulunur. Hatay ilimizde birçok höyük bulunur. buralarda yapılan kazılar sonucunda elde edilen tarihi kalıntılar bu müzede sergilenmektedir.  Bu kazılar henüz tamamlanmamıştır. Çalışmalar bitince 3 bin 500 metrekarelik alanda mozaik sergilenerek dünyanın en büyük mozaik müzesi unvanı alacaktır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu müzeyi ziyaret edin.

Hatay Arkeoloji Müzesi Nerede?

Hatay Arkeoloji Müzesi, Hatay’ın merkez ilçesi olan Antakya’ya bağlı Maşuklu Mahallesinde bulunur. Diğer bir deyişle  Antakya Reyhanlı Yolu üzerinde bulunur.

Hatay Arkeoloji Müzesi Nasıl Gidilir?

Hatay Arkeoloji Müzesi’ne ulaşmak için şehir merkezinden kalkan belediye otobüsleriyle veya şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hatay Arkeoloji Müzesi Ziyaret Saatleri

Hatay Arkeoloji Müzesi, Haftanın her günü 08:30-19:00 saatleri arasında ziyaret açıktır.

Hatay Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti

Hatay Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti 15 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here