Havran

Balıkesir merkezine 78 km uzaklıkta olan Havran; çok eski bir yerleşim yeridir.  Edremit’e 9 km uzaklıkta olan Havran; Edremit Körfezine olan yakınlığı ile öne çıkıyor.

Havran Gezilecek Yerler

Denize kıyısı olamamasına rağmen Edremit’e yakın olmasından dolayı istenildiğinde denize ulaşabilmeyi sağlamıştır. Köklü bir geçmişe sahip olan Havran ’da bulunan İnönü Mağaraları görülmesi gereken yerlerdendir.

Göz at ;

  1. Havran Gezilecek Yerler
  2. Havran Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
  3. Balıkesir Gezilecek Yerler
  4. Balıkesir’de Gezilecek 10 Yer
  5. Balıkesir Gece Hayatı
  6. Balıkesir Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  7. Balıkesir Otelleri ve Balıkesir Otel Fiyatları
  8. Balıkesir Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
Havran Hangi Şehirde
Havran Hangi Şehirde
Havran Nasıl Gidilir
Havran Nasıl Gidilir

İnönü Mağaraları: Havran çevresinde yaşayan kültürlerin tarihine ışık tutan önemli yerlerdendir. Havran’a 8 km uzaklıkta bulunan mağaralar bölgesinde;

Karanlık, Devadamı, Andık ve Aydınlık mağaraları bulunmaktadır. İçerisinde birçok tarihi eserleri barındıran bu mağaralar mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerdendir.

Koca Seyit Köyü: Çanakkale Savaşında koca Seyit lakabı Seyit Onbaşı kaldırdığı 276 kg mermi ile İngilizlere karşı savaşan kahramandır. Çanakkale’nin bu büyük kahramanı Koca Seyit Balıkesir’in Havran ilçesinde doğmuştur.

Havran merkezine 10 km uzaklıkta olan Koca Seyit köyünde Seyit Onbaşının mezarı bulunmaktadır. Ayrıca Koca Seyit Anıtı ve Müzesi bulunmaktadır. Havran’a geldiğinizde mutlaka koca yürekli, Çanakkale Kahramanı Koca Seyit’in mezarını ve müzesini ziyaret etmelisiniz.

Koca Seyit Köyü
Koca Seyit Köyü

Terzizade Konağı: İlçe merkezinde yer alan Hacı Ahmet Efendi tarafından yapılan konak, Havran’ın en güzel evlerindendir. Muhteşem bir ahşap işçiliğine sahip Terzizade Konak görülmesi gereken yerlerdendir.Tarihi ve doğal güzelliklere sahip Havran’ı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Havran
Havran
Havran Nerede
Havran Nerede

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here