Kazakistan Nerededir
Kazakistan Nerededir

Kazakistan Nerededir? – Kazakistan Orta Asya’nın bağımsız Türk devletlerinden biridir. 2.7 milyon kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Kazakistan ülkesi dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesidir.

Kazakistan Nerededir?

Kazakistan’ın doğusunda Çin Halk Cumhuriyeti, kuzeyinde Rusya, güneyinde Türkmenistan, Özbekistan ve Kırgızistan bulunmaktadır. Kazakistan Ülkesinin Aral ve Hazar Gölü’ne kıyısı bulunmaktadır. Beş coğrafi bölge ve 14 eyaletten oluşan Kazakistan ülkesinin başkenti Astana şehridir.

Göz at ;

  1. Astana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kazakistan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Kazakistan Nerede?
  4. Kazakistan’ın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  5. Kazakistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kazakistan’ın resmi dilleri Türkçe ’ye benzerlik gösteren Kazakça ve Rusçadır. Kazakistan ülke nüfusunun yüzde 70’lik gibi bir kısmı Müslümandır. Ülke nüfusunun yüzde 26 oranında Hristiyan, geri kalanlar ise Budist, Yahudi ve ateisttirler. Ülkenin para birimi Tengedir.

Kazakistan günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletlerinden biridir. Karasal iklime sahip olan Kazakistan’ı gezmek için en uygun tarih bahar ve yaz aylarıdır. Kazakistan 30 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Kazakistan ülkesinin başkenti Astana şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here