Kepez

Kepez Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Antalya’nın merkez ilçesi olan Konyaaltı ve Muratpaşa gibi Kepez ilçesi de merkez ilçesidir. Kepez; Muratpaşa ilçesinden sonra Antalya’nın en kalabalık 2. İlçesidir. Antalya’nın merkez ilçesi olmasından dolayı Kepez’e ulaşım gayet kolaydır.

Genelde Antalya merkezine Kepez ilçesinden hafif raylı sistem ile hızlıca ulaşım sağlanmaktadır. Antalya Şehirler arası Otobüs terminalinin Kepez’de bulunmasından dolayı çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Ayrıca Kepez ilçesi Konyaaltı plajına yakın olmasından dolayı konaklama için tercih edilmektedir. Kepez ilçesinin en önemli doğal güzelliği Düden Şelalesidir.

Düden Şelalesi: Antalya’ya 10 km uzaklıkta Kepez ilçesinde bulunmaktadır. Kaynağını Kepez Hidroelektrik Santralinden alıp Akdeniz’e dökülen şelale ihtişamlı bir görünüm oluşturmaktadır. Yeşillikler içinde akan şelale bir tabiat harikasıdır. Bu muhteşem manzaraya karşı oturup piknik yapabilirsiniz.

Antalya Hayvanat Bahçesi: Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunmaktadır. Belediye tarafından 1989 yılında açılan Antalya Hayvanat Bahçesinde 100 türden 856 hayvan çeşidi bulunmaktadır. Büyük bir alana kurulan hayvanat bahçesinde; piknik alanları, çocuk oyun alanları, doğal su kaynakları ve küçük şelaleler bulunmaktadır. Çeşitli bölümlerde bulunan hayvanları ziyaret ettikten sonra piknik yapabilirsiniz.

Antalya Hayvanat Bahçesi
Kepez Hangi şehirde
Kepez Haritası
Kepez Nerede Nasıl Gidilir
Kepez

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here