Lviv Gece Hayatı

Lviv gece hayatı, eğlence hayatı ve geceleri ile genel anlamda kenti ziyarete gelen Türk vatandaşlarına hizmet vermekte olup, hemen her gün Türkiye’den bu kente uçak seferleri kalkmaktadır.

Başta Türk hava yolları olmak üzere hemen her gün Türkiye’den uçak seferlerinin sıklıkla kalktığı Lviv kentine, çok sayıda Türk genci gece hayatı deneyimini yaşamak üzere gitmektedir. Bizim tavsiyemiz ise bu kentin gece hayatı sadece bir hafta sonunu hak etmektedir. Asla daha fazlası değildir. Zaten kaldığınız gün sayısı arttıkça sıkılma oranınız da artmaktadır. Şimdi gelelim sizlere gece kulüpleri hakkında bilgi vermeye.

Not: Basında yer alan Lviv’de kız sayısı erkek sayısından fazla türündeki haberlere itibar etmeyiniz.

Lviv Gece Hayatı
Lviv Gece Hayatı

Lviv Gece Kulüpleri

Fashion Club: Pek çok insana göre tartışmasız en iyi Lviv gece kulübü. Giriş ücreti 100 grivna. Yani Türk parasıyla 15 liraya filan denk geliyor. İçeride sigara içilmesi yasak. Girişlerde bazen tipinizi beğenmezlerse içeri almaya biliyorlar. Çok fazla eğlence garantisi olan club, özellikle hafta sonları adeta coşuyor.

METRO Club: Lviv kentine gelen her yabancının en az bir defa gittiği bir gece kulübüdür. İşletmenin sahipliğini ise yine bir Türk yapmaktadır. İçeri girdiğinizde çok sayıda Türk vatandaşı ve Asyalı görürseniz şaşırmayın sakın.
Adres: Petrushevycha pl. 3

Rafinad People Club: Akşama kadar restoran hizmeti veren bu kulüp geceleyin Disco oluyor. Yerin altında küçük bir discodur. Şehir merkezinde olması ise avantaj. Fakat gelen Türklerden genel olarak yüksek fiyat almalarıyla ünlüdürler. Giriş ücreti ise Türkseniz 200UAH, Ukraynalı iseniz 100 UAH olarak belirlenmiştir.
Adres: Rudanskoho vul. 1

The Gas Station: Lviv’in eğlenceli kulüplerinden birisidir. Yerel halkın daha çok takıldığını belirtelim.
Adres: Dzherelna vul. 20

Picasso Nightclub: Lviv kentinin tartışmasız en iyi gece ve eğlenceli gece kulüplerinden birisidir. Eski kent merkezine sadece 10 dakikalık mesafededir. Fiyatları genel olarak uygundur. Çok eğleneceğiniz gibi tekrar gelmek isteyeceksiniz.
Adres: 88, Zelena Street

Arsenal Club: Lviv’in kaliteli gece kulüplerinden birisidir. Genel olarak zengin sınıfın geldiği bir gece kulübüdür. Fiyatlar biraz tuzu olduğu için yabancılar çok sık gelememektedir.
Adres: Pidvalna vul. 5

De Luxe Karaoke & Club & Restaurant: İyi bir ortam ve farklı müzik türlerinden hoşlananlar, ayrıca Karaokeyi sevenlerin kaçırmayacağı bir gece kulübüdür.
Adres: Volodimira Velikogo St.

MISTO: Gelen ziyaretçilerin neredeyse tamamının pekte memnun kalmadığı ve kötü bir deneyim oldu bizim için dedikleri bir mekandır. Çok tavsiye edilmemektedir.
Adres: Naukova Str. 7

Zanzibar: Şehir merkezi dışındadır ve taksiyle gitmelisiniz. Tam bir eğlence kompleksidir. Girişi ücretlidir. İçeride eğlenebileceğiniz gibi aynı zamanda kumarda oynayabilirsiniz.
Adres: Lypynskoho vul. 36, Lviv

Fest Republic Club: Lviv’in güzel gece kulüplerinden birisidir. Yabancılarında sıklıkla geldiği gece kulüplerinden birisidir. Türklerinde her zaman uğrak yerlerinden biri olmayı başarmıştır.
Adres: Staroznesenska St., 24/26

Lviv Eğlence Hayatı
Lviv Eğlence Hayatı

Lviv Barları

MusicLab Club Cafe: Nezih bir ortamda kaliteli bira içip dostlarınızla sohbet etmek için çok ideal bir ortamı vardır.
Adres: 27 Brativ Rohatyntsiv

Haupt Bar: Lviv merkezde bulunan ve genel olarak gençlerin takıldığı bir bardır.
Adres: Kovzhuna vul. 3

Libraria Speak Easy Bar: Genelde caz müzik çalınan bir bardır. Fiyatları makuldür.
Adres: | Armyanskiy Yard

Pyana Vishnya: Şehir merkezinde bulunan ve sadece bira değil aynı zamanda soğuk ve sıcak içeceklerinde bulunduğu güzel bir mekandır.
Adres: Rynok Sq., 11

Lviv Geceleri
Lviv Geceleri

8 YORUMLAR

  1. Lviv bence sadece gece hayatı ile değil aynı zamanda kültürel ve tarihi binalarıyla da ünlüdür. Ayrıca Ukrayna’nın en milliyetçi kesimi burada diyebilirim.

  2. Ben Lviv’e metro clube gitmiştim. Çok memnun kaldım. Fakat tek sıkıntısı Azeri,tÜRK VE Arapların çok olmasıydı. Ama onlarda can ne yapalım 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here