gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Şanlıurfa Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genel olarak Kent merkezinde bulunan Sıra geceleri, Dost meclislerinde geçer. Bunun yanında birçok gece kulübü bulunur. Bu mekanlarda sabaha kadar devam eğlencelerle hayatınıza renk katar.

Şanlıurfa 1.940.627 toplam nüfusu ile Güneydoğu Anadolu Bölgemizin en kalabalık 2. büyük şehri, Ülkemizin ise en kalabalık 9. büyük şehridir.

Göz at ;

 1. Şanlıurfa Gezilecek Yerler
 2. Şanlıurfa’da Gezilecek 10 Yer
 3. Şanlıurfa’nın İlçeleri
 4. Şanlıurfa Gece Hayatı
 5. Şanlıurfa Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 6. Halfeti Gezilecek Yerler
 7. Güneydoğu Anadolu’da Mutlaka Gezilmesi gereken 10 Yer
 8. Şanlıurfa Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 9. Şanlıurfa Kalesi
 10. Şanlıurfa Otelleri ve Şanlıurfa Otel Fiyatları
 11. Ramazan Ayında Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yer
 12. Balıklı Göl
 13. Göbeklitepe
 14. Şanlıurfa Halilurrahman Cami
 15. Harran Evleri
 16. Hz. İbrahim Mağarası

Bu kadar kalabalık bir nüfusa sahip olması elbette gece hayatını olumlu yönde etkilemiştir. Fakat ilimizin gece hayatı biraz farklıdır. Hiçbir ilde görülmeyen ama ismini dünyaya duyuran bir gece kültürü bulunmaktadır.

İlimizde çok meşhur sıra geceleri yapılır. Buraya gidipte bu gecelere katılmayan çok şey kaybeder. Bunun yanında Dost Meclisleri bulunur. Yine bu meclislere de katılmalı.

Peki nedir Bu sıra geceleri diyorsanız evet onun cevabını verelim. İlimize özgü Sıra geceleri Haftada bir yada birden fazla gün farklı mekanlarda yapılır. Burada 3-15 kişiden oluşan bir grupla Urfa yöresine ait türkü ve şarkı eşliğinde yapılır.

Bu sıra gecelerin yapıldığı mekanlar bulunur. Bu mekanlar yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Bunun dışında ilimizde birkaç bar, pavyon, disco ve gazino bulunur. Buralara da gidip gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Şimdi ilimizde bulunan Bazı gece mekanları önereceğiz. Umarım memnun kalırsınız.

ŞANLIURFA EĞLENCE HAYATI

Leydi Pub: Şanlıurfa merkezinde bulunur. Buraya daha çok erkekler takılır. Çok lezzetli yemekler bulunur. Bunun dışında Urfa yöresine özgü harika türküler çalınır.

Yıldız Sarayı Konukevi: Urfa kent merkezinde bulunur. Burada yerli ve yabancı turistler için sıra geceleri yapılır. Harika türküler eşliğinde çiğ köfte yapılır. Sabaha kadar birçok eğlenceye ev sahipliği yapmaktadır. Urfa’ya gelipte bu mekana uğramadan dönerseniz çok şey kaybedersiniz. Bizden söylemesi.

Vezirhan Konuk Evi: Urfa kent merkezinde bulunur. Buraya birçok yerli ve yabancı turist gelir. Aslında buraya konaklamak için gelirler. Kocaman bir avlusu bulunur. Gece avluda sıra geceleri yapılır. Harika bir ortam oluşuyor. Daha sonra Balıklı Göle yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Switch Club: Urfa kent merkezinde bulunan tek disco mekanıdır. Buraya geceleri katılıp kurtlarınız dökebilirsiniz.

Bunlar dışında ilimizin merkezinde birçok cafe  bulunur. Buralarda takılabilirsiniz.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

3 YORUMLAR

  • Hocam kent merkezde bulunan mekanların birçoğunda sıra geceleri yapılıyor. Fakat plan programları genelde pek belli olmuyor. Bu nedenle mekanlarla iletişime geçmeniz lazım…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here