Van Ferit Melen Havalimanı Nerede, Nasıl Gidilir?
Van Ferit Melen Havalimanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Doğu’nun incisi Van il sınırları içerisinde bulunan Ferit Melen Havalimanı Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme alacağız.

Van’ın Edremit ilçe sınırında bulunan Ferit Melen Havalimanı , 1943 yıllında hizmette girmiştir. 2011 yıllında uluslararası ulaşıma açılmıştır. 2012 yıllında ise ülkemizde ilk uyduyla iniş sistemi burada kurulmuştur. Bu havalimanı, 1660 m² alan ile 140 araçlık otoparka sahiptir. Burada yıl boyunca çok sayıda uçak kalkıp inmektedir.

Van Ferit Melen Havalimanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Van Ferit Melen Havalimanı, Van’ın Edremit ilçesine bağlı Eminpaşa Mahallesinde bulunur. Van şehir merkezinden Ferit Melen Havalimanı’na nasıl gidilir sorularına cevap bulalım. Van Merkezden kalkan 351 numaralı büyük mor belediye otobüsleriyle buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüs havalimanın kapısına kadar gitmektedir. Bunun yanında Edremit, Bölge ve serhat servisleri de havalimanın girişine kadar gitmektedir. Giriş de inip biraz yürümeniz gerekecek. Bu servisler beşyol ve maraş caddelerinde kalkmaktadır.

351 nolu Van Havalimanı Otobüs Saatleri için: Lütfen Tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here