PAYLAŞ
Zonguldak Nerede
Zonguldak Nerede

Zonguldak Nerede? ve Zonguldak Hangi Bölgede? Zonguldak kenti, Karadeniz bölgesinde yer alır ve bünyesinde Bülent Ecevit Üniversitesi gibi değerli bir okul bulunmaktadır.

Zonguldak Nerede?

Zonguldak kenti genellikle Bülent Ecevit ile özdeşleşmiş ve aynı isimde bir üniversiteye sahiptir. Karadeniz bölgesinin en yeşil ve doğası en harika şehirlerinden birisi olan kent, sadece doğal alanları değil aynı zamanda Türkiye’nin Karadeniz üzerinden ticaret yaptığı Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerle de var olan ticaret hacminin yoğun yapıldığı bir şehirdir. Şehir merkezinde bile çok sayıda gezilecek yerler vardır. Kızılcapınar Baraj Gölü, Halil Paşa Köşkü, Köprülü Camii, Gökgöl Mağarası, Kozlu Kaplıcası, Filyos Antik Kenti ve Sofular mağarası gibi ünlü yerlere sahiptir. Kent hakkında daha detaylı bilgi almak için Zonguldak gezilecek yerler isimli yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Zonguldak Komşu İlleri

Zonguldak ilimiz ile komşu olan ve ulaşım yönünden gidiş gelişlerin rahat olduğu diğer iller ise şöyledir; Bartın, Karabük, Bolu, Sakarya ve Düzce. Son olarak, Zonguldak ilimizde kapasitesi yüksek olan ve Saltukova Yolunda bulunan birde hava limanı bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here