Akçakoca

Akçakoca Düzce iline bağlı bir ilçedir. Akçakoca ilçesi Düzce il merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır. Akçakoca ilçesinde Karadeniz kıyısında 36 km uzunluğunda temiz, berrak bir kumsala sahiptir.

Akçakoca Gezilecek Yerler

Turizm cenneti olan Akçakoca ilçesi yeşil alanları ile muhteşem bir tabiata sahiptir. Akçakoca ilçesi doğal güzellikleri yanı sıra tarihi güzellikleri ile de ön plana çıkmaktadır. Akçakoca ilçesinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır.

Göz at ;

 1. Akçakoca Gezilecek Yerler
 2. Akçakoca Nerede, Nerenin İlçesi ve Hangi Bölgede Şehirde
 3. Akçakoca Ceneviz Kalesi
 4. Akçakoca Merkez Camii
 5. Akçakoca Otelleri
 6. Düzce Gezilecek Yerler
 7. Düzce Gece Hayatı
 8. Düzce’de Gezilecek 10 Yer
 9. Düzce Otelleri ve Düzce Otel Fiyatları
 10. Düzce Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
 11. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 12. Düzce Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Ceneviz Kalesi: Akçakoca ilçe merkezine 3 km uzaklıkta yer almaktadır. 1226 yılında ticaret gemilerinin güvenliğini sağlamak ve yol göstermek amacıyla Cenevizliler tarafından yapılmıştır.

Osmanlılar zamanında karakol olarak kullanılan kaleden günümüze surların bir kısmı, kulesi ve su sarnıcı yer almaktadır. Su sarnıcı halk tarafından dilek kuyusu olarak kullanılmaktadır.

Ceneviz Kalesinden denizin muhteşem manzarasını ve gün batımını izleyebilirsiniz. Kalenin çevresi mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Kalenin batı kıyısında yer alan Ceneviz Kalesi Plajı mavi bayrak almış, temiz bir plajdır. Ceneviz kalesinin muhteşem manzarası eşliğinde piknik yapabilir ve denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Ceneviz Kalesi

Aktaş Şelalesi:  Akçakoca ilçe merkezine 11 km uzaklıkta yer alan Aktaş Köyünün 3 km uzağında bulunmaktadır. 50 metre yükseklikte dökülen şelale muazzam bir görüntü oluşturmaktadır. Yeşillikler arasında yer alan şelale Akçakoca ilçesinin önemli yürüyüş parkurlarından biridir.

Muhteşem manzaralara sahip olan Aktaş Şelalesi foto safari, trekking gibi doğa sporlarına uygundur. Aktaş Şelalesi üzerinde dört adet ahşap köprü, şelalenin döküldüğü havuz ve seyir terası bulunmaktadır. Şelalenin çevresi mesire alanı olarak kullanılmaktadır.

Aktaş Şelalesi

Fakıllı Mağarası: Akçakoca ilçe merkezine 8 km uzaklıkta Fakıllı Köyünde yer almaktadır.  Fakıllı Mağarası Kültür ve Tabiat Varlığı Koruma Genel Müdürlüğü tarafından birinci dereceden doğal sit alanı ilan edilip, koruma altına alınmıştır.

Yaklaşık 1012 metre uzunluğunda olan mağaranın 350 metresi ziyarete açıktır. Mağara içinde çeşitli yönlere giden galeriler içinde yer alan sarkıt ve dikitler dikkat çekmektedir. Beyaz odalar olarak anılan bölgeler damlataş bakımından oldukça zengindir.

Fakıllı Mağarasının havası astım hastalığına iyi geldiği söylenmektedir. Doğal güzelliği ile dikkat çeken Fakıllı Mağarası görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir.  Fakıllı Mağarasının çevresi piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Mağarayı gezdikten sonra burada dinlenebilirsiniz.

Fakıllı Mağarası

Sarıyayla Şelalesi: Akçakoca ilçe merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta Sarıyayla Köyünde bulunmaktadır. Yeşillikler arasında berrak akan suyu ile dikkat çeken Sarıyayla Şelalesinin üzerinde iki adet ahşap köprü yer almaktadır.

Ayrıca seyir terasında şelaleye karşı güzel manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Şelale çevresinde yer alan piknik alanında şelalenin su sesi eşliğinde huzur dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Sarıyayla Şelalesi

Çuhallı Plajı: Akçakoca ilçesinin girişinde ilçe merkezine yakın bir yerde bulunmaktadır. Uzun ve geniş bir kumsala sahiptir. Çuhallı Plajı yerli ve yabancı birçok turist almaktadır. Plaj çevresinde kafeteryalar, barlar ve büfeler bulunmaktadır.

Temiz denize ve harika bir kumsala sahip bu plajda denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Plajın hemen yanında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bir park bulunmaktadır. Özellikle bu park Ankaralıların dikkatini çok çekecektir.

Bu park içinde yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları ve piknik alanları yer almaktadır. Denizin muhteşem manzarasına karşı olan bu parkta ailecek güzel bir zaman geçirebilirsiniz. Akçakoca ilçesi çok sayıda plaja sahiptir. Birbirinden güzel plajları ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.

Tatilcilerin gözde yeri olan Akçakoca ilçesinde yer alan Konuralp Plajı, Çınaraltı Plajı, Ayazlı Plajı, Limancık Plajı ve Kalkın Plajını da tercih edebilirsiniz. Doğal güzelliklere sahip Akçakoca ilçesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Akçakoca Hangi Şehirde
Akçakoca Haritası
Akçakoca Nasıl Gidilir
Akçakoca Nerede
Akçakoca
Çuhallı Plajı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz