Bademli Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?
Bademli Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

İzmir ili, Dikili ilçe sınırında yer alan Bademli köyü, Zeytinlikleriyle ve bakir doğasıyla mutlaka gezilip görülmesi gereken bir huzur cennetidir.

Yeşilliğin ve maviliğin buluştuğu nokta olan Bademli köyü, daha içeri girer girmez Zeytinin yeşili ve güzelliği sizi karşılamaktadır. Biraz aşağıya indiğinizde muazzam bir deniz bulunuyor. Denizde metrelerde gitseniz bile berrak suyu hiç bitmez ve muhteşem temizliği sizleri kendine hayran bırakıyor. Burası son zamanlarda oldukça popüler bir yer haline gelmiştir.

Burada konaklamak için ve yeme-içme için harika mekanlar bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Bademli Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Bademli Köyü, İzmir’de bulunan Dikiliye 10 km uzaklıkta bulunan bir tatil köyüdür. Buraya ulaşmak için;

  • İstanbul’dan Geliyorsanız : Çanakkale-İzmir kara yolundan devam edip Ayvalıkilçesini 30 km geçtikten sonra Dikili merkeze geliyorsunuz, Dikili merkezden 10 km daha Bademli köyüne ulaşıyorsunuz.
  • İzmir merkezden gelenler ise Aliağayı geçtikten sonra Şakranı geçip Çandarlı yoluna giriyorsunuz. Dikiliye 17 km devam edip Bademli köyüne geliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here