Bangkok Hakkında Bilgi
Bangkok Hakkında Bilgi

Bangkok, Asya kıtasında yer alan Tayland’ın başkentidir. Şehir 8 milyon nüfusa sahiptir ve Tayland’ın en büyük şehridir. Hatta ülkenin ikinci büyük kentinden 40 kat daha fazla nüfusa sahiptir. Bu kadar çok insan birbirine çok yakın yaşadığı için, hava ve su çok kirlidir. Sitemizde ayrıca Bangkok gezilecek yerler , Bangkok nerede ve Bangkok gece hayatı isimli makaleleri de okuyabilirsiniz.

Bangkok tropik bölgelerdendir. Bu nedenle gündüz ve gece çok sıcaktır. Ayrıca çok yağmur yağmaktadır. Bu nedenle, yağmur mevsiminde insanlar Selle karşı karşıya kalmaktadırlar.

Bangkok Hakkında Bilgi
Bangkok Hakkında Bilgi

Bangkok’ta İtalyan Venedik şehri gibi birçok Kanal bulunmaktadır. Bu nedenle bazen “Doğu’nun Venedik’i”olarak da adlandırılır. Birçok ürün teknelerle taşınmaktadır. “Yüzen pazarlar”bile var. Tüccarlar mallarını teknelerde sunarlar ve müşteriler alışveriş için teknelerle gelirler. Ancak sokaklara ve evlere yer açmak için birçok Kanalla doldurulmuştur.

Bangkok turistler arasında çok popülerdir. 2016 ve 2017 yıllarında dünyanın en çok ziyaret edilen Şehriydi. Tayland’daki insanların çoğu Budisttir. Bangkok’ta 400’den fazla Budist Tapınağı bulunmaktadır. En ünlüsü Zümrüt Buda Tapınağıdır. Burası Tayland’ın Ulusal sığınağıdır. Ancak yaklaşık 66 santimetre yüksekliğindeki Buda Heykeli Zümrüt değil Yeşimden yapılmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here