Bayramoğlu Ada

Kocaeli ilimizin Darıca ilçesinde yer alan Bayramoğlu Ada ile ilgili gözlem ve izlenimlerimizi siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Kocaeli Bayramoğlu Ada

Bayramoğlu: Marmara denizine uzanan küçük bir yarımadadır. Fakat halk arasında Ada olarak bilinir. Bu yüzden buranın ismi Bayramoğlu Ada olmuştur. Aslında buranın eski ismi Balyanoz’dur. Daha sonra halk arasında Bayramoğlu ismini almıştır. Üç burunlular olarak da bilinen bu yer 1952 yılında yerleşime açılmıştır. Yarım ada da 2 bin 480 hane bulunmaktadır. yazın 10 bin üzeri insan buraya akın etmektedir. Buraya doğal gazın taşınmasıyla birlikte yaz kış insan seline uğramaktadır. Yeşillik ve manzarasıyla insanları adeta büyülemektedir. Burada bulunan sokak ve cadde isimleri genelde çiçek ve kuş isimleriyle anılır. Sokakları gezdiğimizde daha fidan olan bu ağaçları iple birbirine bağlı olduğunu görüyorsunuzdur. Yazın güneşinde size gölgelik olarak hizmet etmektedir.

Bayramoğlu Ada Nerede
Bayramoğlu Ada Nerede

Sonuç olarak tarihi bir geçmişe sahip bu yarımadayı merak edip ziyaret etmek istiyorsanız buyurun sizi Kocaeli ilimize bekliyoruz.

Bayramoğlu Ada
Bayramoğlu Ada

Bayramoğlu Ada Nerede?

Bayramoğlu Ada, Kocaeli ilimizin Darıca ilçe sınırında bulunur. Kocaeli il merkezine yaklaşık 52 km uzaklıkta bulunur.

Bayramoğlu Ada Nasıl Gidilir?

D-100 kara yolunun yani eski E-5 olarak bilinen İstanbul-Ankara kara yolunun İstanbul il sınırı bitiminden hemen sonra Darıca istikametindedir. Burada dolmuşlarla ulaşım yapılabilir.

NOT: Bayramoğlu Otelleri ve Bayramoğlu Otel Fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi ve ayrıntı öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Bayramoğlu Otelleri ve Bayramoğlu Otel Fiyatları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here