Bielefeld Gezilecek Yerler
Bielefeld Gezilecek Yerler

Bielefeld Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya bölgesinde yer almaktadır. Lezzetli yemekleri, harika manzarası, canlı gece hayatı ve gezilmeye değer yerleri ile ünlüdür. Aynı zamanda Teutoburg Ormanına yakındır. Bielefeld yaklaşık 300.000 nüfuslu bir şehirdir. Turistler ve ziyaretçiler yanı sıra eşsiz Bielefeld manzaraları için sunacak çok şey var. Şehir, birçok insanı uzaklardan çeken birçok kültürel etkinliğe ve sergiye ev sahipliği yapmaktadır.

Bielefeld’deki Turizm, kaleden şehir Müzesine, nehirden göle kadar çok sayıda turistik mekanla sizleri beklemektedir. Romantik bir hafta sonu ya da şehirde harika bir hafta sonu arıyorsanız, herkes için bir şeyler sunan bir şehirdir. Bu yazıda, Bielefeld’in En İyi 10 turistik mekanını okuyacaksınız.

1. Kunsthalle in Bielefeld

Kunsthalle Bielefeld, 1968 yılında Bielefeld-Mitte’de açılan modern ve çağdaş sanat müzesidir. Salı-pazar günleri saat 11’den 18’e, Çarşamba günleri saat 11’den 21’e kadar açıktır ve Pazartesi günleri kapalıdır.

Bielefeld’deki Kunsthalle, geleneksel sanattan çağdaş sanata kadar birçok eserden oluşan bir koleksiyona sahiptir. En önemlisi, en Beckmann ve Pablo Picasso’nun eserleri yer almaktadır.

Bielefeld Gezilecek Yerler
Bielefeld Gezilecek Yerler

2. Botanischer Garten

Botanik Bahçesi, ziyaretçilere eşsiz bir çeşitlilik sunan çeşitli tip ve büyüklükteki geniş peyzajlı Bahçeleri ile ünlüdür. Bielefeld’deki Botanik Bahçesi Doğu Teutoburg Ormanında yer almaktadır ve harika olan şey, parkın tüm yıl boyunca açık olması ve girişin ücretsiz olmasıdır. Bahçede büyük doğada rahatlatıcı bir yürüyüş yapmak isteyenler, burada da huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

3. Altes Rathaus

Bielefeld’deki Eski Belediye Binası bu şehrin simgesidir. Eski Belediye Binası 1902 yılından kalmadır ve doğrudan Alter Markt üzerinde yer almaktadır. Eski pazara bakarsanız, Belediye Binası şehir merkezine çok yakın bir konumda yer almaktadır.

4. Heimat-Tierpark Olderdissen

Heimat-Tierpark Olderdissen, Bielefeld şehrinin resmi Hayvanat Bahçesidir. Bu oldukça büyük bir alanda hayvanları izlemek ve gzel vakit geçirmek için harika bir fırsat.

Burada yaklaşık 450 hayvan yaşamakta ve yaklaşık olarak 16 hektarlık vahşi yaşamı desteklemektedir. 42 kuş türü, 35 memeli türü ve üç balık türü yaşamaktadır. Hayvanat bahçesinde birçok farklı hayvan göreceksiniz, özellikle çocuklar için popüler bir gezi yeridir. Giriş ücretsizdir ve her gün saat 9’dan 19’a kadar Olderdissen Heimat-Tierpark ziyaret edebilirsiniz. Son giriş saat 18’de.

5. Alter Markt

Alte Markt, Bielefeld’in tarihi merkezinde yer almaktadır. Eskiden zanaatkarlar ve daha fazlası için bir emtia pazarı olarak hizmet ediyordu. Günümüzde, restoranlarda eğlenebileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz birçok mağazaya sahip bir turizm merkezidir.

6. Sparrenburg

Sparrenburg, Bielefeld bölgesinde restore edilmiş bir kaledir ve tarihi bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Sparrenburg, Teutoburg Ormanı’ndaki 180 metrelik bir dağın üzerinde yer alır ve çevrenin muhteşem manzarasını sunar. Birkaç ilginç yoldan ulaşılabilir. Görünüm temel 16. ve 19. yüzyıllara götürür. Sparrenburg aynı zamanda bir dönüm noktası olarak kabul edilir ve gerçek bir kale yaşamak isteyen turistler için popüler bir hedef olarak kabul edilir.

7. Ravensberger Park

Ravensberger Park, bir zamanlar bir Ravensberger iplik Fabrikasıydı ve günümüzde tarihi bir geçmişi olan bir etkinlik mekanıdır. Bugün bina etkinlikler için kiralanabilir, ancak Park sizi doğada rahat bir yürüyüşe davet ediyor.

8. Japanischer Garten

Bielefeld’de, sizi güzel Zen bahçesinde huzur içinde yürümeye davet eden bir Japon Bahçesi bulunmaktadır. Gadderbaum bölgesinde Japon Bahçesi 2003 yılında açılmıştır. Ahşap kapı ve duvar pencereleri, tüm bahçenin muhteşem manzarasını sunar. Ayrıca güzel Zen bahçesine bakan bir gözlem güvertesi de bulunmaktadır.

9. Museum Waldhof

Waldhof Müzesi, 16. yüzyıldan kalma eski bir Adelshof’tur ve burada diğer şeylerin yanı sıra eski sanat, resim ve heykeller bulacaksınız. Müze Bielefelder Kunstverein tarafından işletilmektedir ve müzeye Perşembeden Cumaya 15:00-19:00 saatleri arasında ve Cumartesi günleri pazardan 12:00-15:00 saatleri arasında açıktır.

10. Obersee

Obersee-Stausee, Schildesche bölgesinde bulunan bir göldür. Yaklaşık 20 hektarlık bir alana sahiptir ve aynı zamanda Bielefeld’in en büyük su kütlesidir. Obersee, sadece büyüleyici doğal manzarayı görmek isteyenler için değil, aynı zamanda doğal manzaranın tadını çıkarmak isteyenler için de popüler bir gezi yeridir. Gölün etrafında birkaç yol var, bu yüzden burada yürümek ve yürümek için ideal.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz