Bonn Gezilecek Yerler
Bonn Gezilecek Yerler

Bonn Almanya’nın en güzel şehirlerinden birisi olup çok sayıda gezilecek görülecek yerlere sahiptir. Aynı zamanda çok sayıda müzeye sahip olduğu gibi, 2000 yıldan daha eski olan şehrin tarihini canlandıran birçok başka cazibe merkezi sunmaktadır.

Kurfürstliches Schloss und Hofgarten

Bonn Benediye binası bugün ana bina olarak kullanılmaktadır. 1818 yılından bu yana Kale, yeni kurulan üniversitenin mülkiyetindedir. 16. yüzyıldan kalma Kale, yüzyıllar boyunca iki kez yeniden inşa edilmiştir. Ancak her iki durumda da kalenin orijinal tarzı korunmuştur.

Bonn Gezilecek Yerler
Bonn Gezilecek Yerler

Bonn Münster

Arkeolojik buluntular, bugünkü Bonn Katedrali’nin bulunduğu yerde ikinci yüzyılda bir Roma anıtının bulunması gerektiğini göstermektedir. Altıncı yüzyılın ortalarında, ilk bina burada inşa edildi. Şehrin ana Katolik Kilisesi, 1956’dan beri Vatikan’ın bir Bazilikasıdır. Kiliseye özellikle tarihi geçmişi ve güzelliği nedeniyle verilen bir ödül.

Münsterplatz ve Beethoven Anıtı

Münsterplatz’da, eski Postanenin önünde, ünlü besteci Louis Van Beethoven’ın onuruna bir anıt bulacaksınız. Heykel, 1845 yılında Beethoven’ın 75. doğum gününü kutlayan bir törenle açıldı. Heykelin Kaidesinin etrafına Beethoven’ın çeşitli Kompozisyonlarının tasvirleri dahil edildi.

İsa Kilisesi (Namen-Jesu-Kirche)

Namen-Jesu-Kirche Kilisesi, Bonn’un merkezinde bulunan Gotik sonrası bir kilisedir. Kilisenin inşaatı ve adı, üzerinde İsa’nın adı olan bir tahta parçasının bulunmasından kaynaklanmaktadır. Katolik Kilisesi artık koruma altındadır ve ziyaretçilere açıktır.

Kanzlerbungalow
Şansölye Bungalovu, Hükümet Berlin’e taşınana kadar Almanya Şansölyesi’nin ikametgahı ve iş yeri olarak görev yaptı. Ancak bugün evin küçük bir Müzesi var. Ayrıca konserler veya okumalar için bir mekan olarak kullanılır. 2001 yılından bu yana eski Şansölye ofisi ile Palais Schaumburg arasındaki parkta bulunan Kanzlerbungalow, Anıt koruması altındadır.

Bundeshaus

Bonn’daki Federal ev, 1949’dan 1999’a kadar Alman Bundestag toplantılarına hizmet etti ve sonunda Berlin’e transfer edildi. Bu nedenle bina 1999 yılından beri Konferans Merkezi olarak kullanılmaktadır ve BM kampüsünün bir parçasıdır.

Palais Schaumburg

Palais Schaumburg, 1949-1976 yılları arasında Federal Şansölye’nin ilk Hizmet merkezi olarak görev yaptı. Hükümetin Berlin’e taşınmasından bu yana, Almanya Şansölyesi ve Federal Şansölye’nin sadece ikinci görev yeri oldu. Kale benzeri bina 19. yüzyılda bir şehir villası olarak inşa edilmiş ve sonunda yüzyılın başında bugünkü saraya genişletilmiştir.

Tarih evi (Haus der Geschichte)

Haus der Geschichte, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Alman tarihine adanmış bir müzedir. Müze Milindeki Sergi binasında çeşitli kalıcı sergiler bulacaksınız. Buna savaşın sonu ve bölünmüş Almanya hakkında bir sergi de dahildir. Ayrıca, güncel konularda düzenli olarak değişen sergiler ve seyahat sergileri sunulmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here