Brezilya Nerede
Brezilya Nerede

Brezilya Nerede? – Brezilya Güney Amerika’da yer alan bir ülkedir. Brezilya’nın resmi adı Brezilya Federal Cumhuriyeti’dir. Brezilya Güney Amerika’nın en büyük ve en kalabalık ülkesidir.

Brezilya Nerede?

Brezilya ülkesi Uruguay, Arjantin, Bolivya, Peru, Paraguay, Surinam, Fransız, Kolombiya ve Guyana ile sınır komşusudur. Ayrıca ülkenin Atlas Okyanusuna kıyısı bulunmaktadır. Brezilya federal bir devlettir. 26 eyaletten oluşmaktadır. Ülkenin başkenti Brasilia’dır. Ülkenin en büyük şehri ise Sao Paulo’dur. Brezilya’nın resmi dili Portekizcedir.

Göz at ;

  1. Brezilya Gezilecek Yerler
  2. Brasilia Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  3. Brezilya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  4. Brezilya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Brezilya Nerede?
  6. Brezilya’da Gezilecek 10 Yer

Ülkede Portekizcenin yanı sıra İngilizce ve İspanyolca da konuşulmaktadır. Brezilya nüfusunun yüzde 82’si Hristiyanlık dinine mensuptur. Ülkede Hristiyanlık dışında Yahudilik ve Müslümanlığa inanan gruplar da bulunmaktadır. Ülkenin para birimi ise Brezilya realidir.

Brezilya ülkesine yapılan seyahatlerde 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize gerekmemektedir. Brezilya ülkesinin büyük bir kısmında tropikal iklim hakim olmasından dolayı ülkeyi ziyaret etmek için en uygun tarih Aralık ve Mart ayları arasıdır. Brezilya’ya İstanbul’dan ve Ankara’dan direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here