gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Budapeşte Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Budapeşte Macaristan’ın başkentidir. Budapeşte Orta Avrupa’da yer almaktadır.

Budapeşte Nerede

Macaristan’ın en büyük ve en kalabalık şehri olan Budapeşte aynı zamanda Avrupa Birliğinin en büyük yedinci şehridir. Geçmişi milattan önce binli yıllara kadar dayanan Budapeşte zengin bir tarihe sahiptir. Budapeşte kentinde bulunan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Budapeşte Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Budapeşte Gezilecek Yerler
  3. Budapeşte Gece Hayatı
  4. Macaristan’da Gezilecek 10 Yer
  5. Macaristan Nerede?
  6. Macaristan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  7. Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  8. Macaristan’da Nasıl Dolandırıldım?

Tuna nehri üzerindeki bir tepe üzerinde yer alan kentin en eski yapısı Buda Kalesi, kalenin içinde bulunan mağaralar, Termal havuzlar, kentin en çarpıcı turistik yeri olan 235 metre uzunluğundaki büyük kayaç bloğu, Tuna Nehrine kadar inen Gellert Tepesi, Budapeşte Güzel Sanatlar Müzesi, Tuna Nehri ve Margaret Adası. Orta Avrupa’nın en gözde şehirlerinden olan Budapeşte nemli bir iklime sahiptir. Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem haziran ve Ağustos ayları arasıdır.

Budapeşte Havaalanı şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Budapeşte kentine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here