Zonguldak Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Zonguldak ilimize bir gezi düzenlediğinizde planınızda mutlaka bulunması gereken bir yer de Zonguldak İlimizin Gökçebey ilçesinde bulunan Çanakçılar Özel Etnografya ve Arkeolojik Müzesidir. Bu müze hakkındaki gözlemlerimizi siz değerli okurlarımıza ileteceğiz.

Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesine nasıl gidilir
Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesine nasıl gidilir

Bu müze Zonguldak ilimizde faaliyet gösteren Çanakçılar Seramik Anonim Şirketi tarafında bu müze açılmıştır. Bu müze iki katlı olup ziyaretçilerine hizmet vermeye devam etmektedir. İlk katında ilimizde bulunan fabrikalarda üretilen seramik eşyaları sergilenmektedir. Ayrıca bu katta satış yeri ve sergi yeri de mevcuttur. İkinci katta ise bölgede yapılan kazılar sonucunda elde edilen tarihi yapıları burada sergilenmektedir. Ayrıca müzenin bulunduğu bahçe  yaban ve Evcil hayvanlara  ait bir hayvanat bahçesidir.

Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesi Nerede
Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesi Nerede

Sonuç olarak bu ilimize yolunuz düştüğünde gidip görmeniz gereken bir yer olduğunu söylemiştik. gittiğinizde burada bulunan hayvanları da ziyaret edebilirsiniz.

Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesi
Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesi Nerede?

Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesi, Zonguldak ilimize bağlı Gökçebey ilçe merkezinde bulunur.

Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesi Nasıl Gidilir?

Çanakçılar Özel Etnografya Ve Arkeoloji Müzesi ulaşım oldukça rahattır. Zonguldak il merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan bu müzeye ulaşmak için Zonguldak otogarından ilçeye giden servislerle ulaşılabilir.

4 YORUMLAR

  1. Bu müzeyi okurken heycanlandım kesin görmem lazım. çok güzel bir yere benziyor. çok merak ediyorum burayı en kısa zamanda gidecem teşekkür ederim

    • Hocam haftanın her günü ziyarette açıktır. Fakat şuan bakımdan dolayı kapalıdır. Müze yönetimi ile de görüştüm. Ne zaman açılacağı konusunda net bir bilgi veremediler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here