Çarpanak Adası Nerede, Nasıl Gidilir?
Çarpanak Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

Van Gölü’nün kuzeydoğu tarafında yer alan Çarpanak Adası, el değmemiş güzelliği ve eşsiz dokusu ile görenleri kendine hayran ettiren muazzam turistik bir alandır.

Van Gölü üzerinde 4 tane ada bulunmaktadır. Bu adaların her biri birbirinden güzel ve güzel dikkat çekicidir. Bu adaların içinde tarihi dokusu ve doğal güzellikleri yönünde en dikkat çekici olanı ise hiç şüphesiz Çarpanak Adası’dır.

Bunları da Mutlaka Oku ;

  1. Van’ın En Güzel 10 Köyü
  2. Sadece Van’da Yaşayanların Anlayacağı 10 Ortak His
  3. Van’a Gitmeniz İçin 10 Sebep
  4. Van’da Gezilecek 10 Yer
  5. Van’da birbirinden ilginç Manzaralar
  6. Van Gezilecek Yerler
  7. Van’da Teknolojiden Uzak, Doğayla İç İçe 20 Fotoğraf
  8. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Güzelliğini Yaşatan, Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Yer

Bu ada üzerinde tarihi bir kilise bulunur. Buraya yıl boyuca çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. Buraya yolunuz düşerse sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir gezi turu yaşayabilirsiniz.

Çarpanak Nerede, Nasıl Gidilir?

Çarpanak Adası, Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Çitören köyünde bulunur. Buraya ulaşmak için iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Van merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan İskele sahiline gidip burada kalkan teknelerle yaklaşık 1 saat 40 dakika sonra adaya ulaşabilirsiniz.
  2. Diğer seçenek ise şahsi aracınızla Van merkezden Erçiş yolu üzerinde Çitören köyüne ulaşıp köy iskelesinde kalkan balıkçı tekneleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here