gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Cezayir Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Cezayir kendisiyle aynı ismi taşıyan Cezayir ülkesinin başkenti ve en büyük şehridir. Akdeniz’in kıyısında yer alan Cezayir şehri Beyaz Şehir olarak da bilinmektedir.

Cezayir Şehri Nerede

Kente Beyaz Şehir denmesinin sebebi şehirdeki çoğu binanın beyaz renge boyanmasıdır. Tunus ve Fas’ın arasında yer alan Cezayir; Akdeniz’in kıyısına kurulu bir liman kentidir. Farklı kültürleri içinde barındıran Cezayir şehri tarihi yapıları ve doğal güzelliği ile turistlerin ilgi odağıdır. Kentte yer alan gezilecek başlıca yerler;

Göz at ;

  1. Cezayir Gezilecek Yerler
  2. Cezayir Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  3. Cezayir’de Gezilecek 10 Yer
  4. Cezayir Nerede?
  5. Cezayir’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Cezayir Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Akdeniz kıyısında yer alan çok çeşitli bitki ve ağaçlara ev sahipliği yapan yaklaşık 30 hektarlık bir alana sahip olan Jardin Essai du Hamma Parkı, Cezayir kentinin en görkemli yapılarından biri olan Cezayir’in bağımsızlık savaşını anan simgesel bir somut anıt olan Şehitler Anıtı, Cezayir Körfezine bakan bir kayalık üzerinde bulunan 19. yüzyıl Roma Katolik Kilisesi olan Norte Dame d’Afrique, Bardo Ulusal Müzesi, Akdeniz’in en güzel sahil bölgelerinden biri olan Kasbah Bölgesi, Kasbah bölgesinde yer alan Ketchaoua Camii ve Ulusal Güzel Sanatlar Müzesidir.

Cezayir tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Kenti ziyaret etmek için en ideal zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Türkiye’den Cezayir kentine direkt ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz