Kocaeli ilimizin Derince ilçesinde bulunan Derince Harikalar Sahili hakkında size gözlemlerimizi sunacağız.

Derince Harikalar Sahiline Nasıl Ulaşılır
Derince Harikalar Sahiline Nasıl Ulaşılır

Kocaeli Derince Harikalar Sahili

İlimizde bulunan bu yapı gerçekten masalar kitabında okuduğumuz  harikalar diyarını  anımsatacağı bir yerdir. Buraya gittiğinizde çok şaşıracaksınız. Sanki bir film izliyorsunuz yada bir rüya görüyormuş gibi gelecek size. Hele çocuklar için gerçekten muazzam bir yer. Burada daha önce bir fabrika varmış. Bu fabrika yıkılınca bir süre bu arsa boş kalmış. Daha sonra Kocaeli Belediyesi böyle güzel bir çalışma yapmış.

Alanda masal kahramanların gerçek boyutlarında heykelleri bulunmaktadır. Burada birçok masal kahramanı bulmanız mümkündür. Resimlerde de görüldüğü gibi büyük boyutlarda yapılmıştır.  Her ileri gittiğiniz de bu eğlence dünyası sizi daha çok şaşırtmaktadır.

Gerçekten her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Yel değirmeni, Nuh’un gemisi ve dinozor şeklinde 3 cafe bulunmaktadır. mantar ve korsan gemisi tarzında 2 lokanta ve küçük mantarlar tarzında büfeler bulunur. Ayrıca havuzun içinde çarpışan botlar uzaktan kumanda ile kontrol edilen yatlar sizi adeta büyülüyor. Bu eğlence merkezi İstanbul’a yakın olduğu için çok  tercih edilen bir yer olmuştur. Ankara’da bulunan harikalar diyarına da benzerlik gösterilmektedir.

Derince Harikalar Sahili Nerede
Derince Harikalar Sahili Nerede

Sonuç olarak bu eğlence dünyası sadece çocuklar için değil her yaşta insanların gittiği ve eğlendiği bir yerdir.  Bu merkeze sizin de yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı istiyoruz. Özelikle buraya giderken fotoğraf makineniz de yanınızda bulunsun eminim her kareyi ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz.

Derince Harikalar Sahili
Derince Harikalar Sahili

Derince Harikalar Sahili Nerede?

Derince Harikalar Sahili, Kocaeli’nin Derince ilçesine bağlı Yavuz Sultan Mahallesi, Gençoğlu Sokakta bulunur.

Derince Harikalar Sahili Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk önce Derince ilçesine ulaşmak gerekir. Derince ilçesi Kocaeli il merkezine İzmit il merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul’a ise 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kocaeli merkezden kalkan servislerle buraya rahatlıkla ulaşılabildiği gibi İstanbul ilimizden de buraya gelen otobüslerle ulaşılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here