El Hamra Sarayı(Elhamra)
El Hamra Sarayı(Elhamra)

El Hamra Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?– Güney İspanya’daki Granada şehrinde yer alan El Hamra Sarayı, Nasiriler tarafından 1232 yıllarında temeli atılmış daha sonra eklemelerle günümüzdeki halini almıştır.

Güney İspanya’da yer alan Granada, geleneksel kültürlerin, hareketli gece hayatının ve Endülüs tarihini kapsayan Mağribi sanatının doruk noktası olan dünyaca ünlü Alhambra’nın bulunduğu yerdir. Granada’ya yer alan muhteşem Elhamra’yı görmek için her yıl Dünyanın hemen her ülkesinden yüzbinlerce ziyaretçi gelmektedir. Elhamra, görkemli süsleme mimarisi, muhteşem ve yemyeşil bahçeleri, basamaklı ve damlayan su özellikleri ve kentin nefes kesen manzaralarını sunmaktadır.

Burası sadece bir saray değil, bir şato ve bahçeler kompleksidir. Cennetten bir köşk gibi. Arap mimarisiyle inşa edilen en iyi yapı diyebiliriz. Buraya gelip bu yapıyı ziyaret ettikten sonra Yeryüzündeki cennetin ne olduğunu gerçekten iyi anlıyorsunuz. Buraya geldiğinizde Generalife – Saraylar – Alcazaba yapıları sırayla gezmenizi tavsiye ederim. Fakat bu yapılara hem ulaşmak hem de gezmek sanıldığı kadar kolay değil. Bir kere buraya ulaşım zor. İkincisi olarak ise buraya geldiniz. Ama içeri alınmayabilirsiniz. Çünkü her gün belli ziyaretçi sayısı vardır. Bu nedenle günün erken saatlerinden buraya gidip kuyruk oluşturanlar var. Size tavsiyem ya İnternet üzerinde bilet alın. Ya da günün erken saatlerinden gidin. Bu şehre gelen biri bu yapıyı görmek için geliyordur. Şehir yapı ile bütünleşmiş durumdadır.

El Hamra Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir?

El Hamra Sarayı, İspanya’nın Endülüs bölgesindeki Granada şehrinde bulunur. Bu şehre ülkemizden direk uçuş bulunmuyor. Barselona veya Madrid üzerinde buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehre ulaştıktan sonra şehir merkezinden yürüyerek buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da C3 numaralı otobüs hattına binip Generalife Bilet Ofisi’nde  inip buraya ulaşabilirsiniz.

El Hamra Sarayı Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

El Hamra Sarayı Ziyaret Saatleri ve giriş ücretini grafikleri halinde size sunmak istiyorum. Şöyle ki;

El Hamra Sarayı Ziyaret Gün ve Saatleri

ispanya el hamra sarayı ziyareti

El Hamra Sarayı Giriş Ücretleri

el hamra sarayı giriş ücreti

Göz at ;

 1. Madrid Gezilecek Yerler
 2. Madrid Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 3. Madrid Gece Hayatı
 4. İspanya Nerede?
 5. İspanya’da Gezilecek 10 Yer
 6. İspanya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 7. İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 8. Barcelona Gezilecek Yerler
 9. Barcelona Gece Hayatı
 10. İbiza Gezilecek Yerler
 11. İbiza Gece Hayatı
 12. Valencia Gezilecek Yerler
 13. Valencia Gece Hayatı
 14. Mercado Central (Central Market)
 15. Kurtuba Camii
 16. El Hamra Sarayı(Elhamra)
 17. Madrid Kraliyet Sarayı
 18. Casa Batllo
 19. Mercat de La Boqueria
 20. Kutsal Aile Bazilikası(Bitmeyen Kilise)
 21. Alcazar Sarayı
 22. Sevilla Katedrali
 23. La Plaza de Espana (İspanya Meydanı)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz