Elevit Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir & Konaklama

Rize ili, Çamlıhemşin ilçe sınırında bulunan Elevit Yaylası, 1800 metre rakımı bulunan ve genelde gurbetçilerin yaz aylarında ziyaret ettiği harika doğasıyla bilinen bir Karadeniz Yaylasıdır.

Bu yayla diğer Karadeniz yaylalarından bir farkı var. O da bu yayla normal muhtarlığı bulunan bir köydür. Köyde çok sayıda tipik Karadeniz evleri bulunur. Bunun dışında iki katlı vila tarzında evler de görmeniz mümkündür. Hatta Ayder Yaylasından sonra Rize’nin en kalabalık yaylası olarak bilinir. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip doğayla baş başa kalıp harika zaman geçirebilirsiniz. Kısaca huzur aramak isteyenlerin uğrak noktasıdır.

Elevit Yaylası Nerede?

Elevit Yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Yaylaköy Köyünde(Yaylaköy Elevit Yaylasının resmi adıdır.) bulunur. Çamlıhemşin ilçesine yaklaşık 55 km uzaklıkta bulunur.

Elevit Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ya Rize merkezden Çamlıhemşin ilçesine gelip Burada şahsi aracınızla veya servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Pazar ilçesine gelip burada haftanın belirli günlerinde kalkan servislerle bu yaylaya direk ulaşım sağlayabilirsiniz. Elevit Yaylasına giden asfaltıdır.

Elevit Yaylası Konaklama

Elevit Yaylası’nda konaklama için ya çadır götürüp burada kamp kurabilirsiniz. Ya da yaylada bulunan pansiyonda konaklayabilirsiniz. Bunun dışında yaylada 3 bakkal, 1 lokanta bulunmaktadır.

Elevit Yaylası Ne zaman Gidilir?

Elevit Yaylası’na gitmek için en uygun zaman hiç şüphesiz yaz aylarıdır. Fakat bu yayla daha çok horonlarıyla popülerdir. Bu nedenle her yıl 15 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında burada festival şenlikleri yapılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here